بعد از رونمایی دیروز Google از پلتفرم گیمینگ خود به نام Stadia، به تازگی سرپرست بخش توسعه Stadia یعنی "مِید بیکر" در مصاحبه‌ای با Eurogamer درباره توسعه بازی و مقایسه این پلتفرم با Xbox و PlayStation صحبت کرده است.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از WCCFTech، وی در این مصاحبه در رابطه با توسعه بازی برای Stadia صحبت کرده و گفته که توسعه عناوین برای این پلتفرم به آسانی توسعه بازی برای پلتفرم‌های PlayStation و Xbox خواهد بود.

"ما با تمامی ابزار ممکن به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنیم تا توسعه و ساخت بازی برای Stadia نیز تبدیل به یکی از اهداف آن‌ها شود. با همکاری یکدیگر و توانایی و ابزارهای Visual Studios و دیگر چیزهایی که در مسیر توسعه با آن‌ها ادغام می‌شوند، توسعه بازی برای Stadia به اندازه توسعه برای PlayStation و Xbox آسان خواهد بود."

همان‌طور که می‌دانید، هسته اصلی این تکنولوژی استریمِ مبتنی بر پردازش ابری، بر ارائه‌ی گیم‌پلی‌ـی با کمترین تاخیر ممکم استوار است. "بیکر" در مورد بهبودها و برنامه‌های Google در این مورد نیز صحبت‌ است که در ادامه می‌توانید بخشی از آن‌ را مطالعه نمایید.

"بحث اصلی درمورد فشرده‌سازی و شبکه است. و ما بیشتر این کارها را براساس زیرساخت‌هایی که Google از پیش فراهم کرده، انجام می‌دهیم: BBR ،QUIC و WEBRTC پایه و اساس چیزهایی که ما می‌سازیم هستند، پس می‌توانیم حداقل تاخیر ممکن را فراهم کنیم. پس تکنیک‌هایی که Zenimx استفاده می‌کند در اینجا نیز قابل استفاده هستند و می‌توانند سبب بهبود کیفیت گیم‌پلی شوند. ما می‌توانیم تاخیر را به صورت فریم به فریم پیش‌بینی کنیم و همین به ما اجازه می‌دهد تا تغییرات لازم را به سیستم اضافه کنیم. "

"همان‌طور که "فیل هریسون" پیش از نیز گفت، ما به بهبود این سرویس ادامه خواهیم. استریم اولین نسخه از تکنولوژی ما خواهد بود؛ ما در حال سرمایه‌گذاری برروی بهبود عملکرد و تغییر تاخیر ممکن در بازی‌ها هستیم و مطمئنا زمانی که Stadia را به صورت کامل عرضه کنیم، عملکرد بهتری خواهد داشت. "

نظر شما چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.