Menu

فروش Borderlands 3 از مرز 5 میلیون نسخه عبور کرد؛ آماری خیره‌کننده از عملکرد تجاری فوق‌العاده بازی

Borderlands 3 موفق‌ترین عرضه تاریخ را برای ناشر خود رقم زده است. شرکت 2K Games امروز اعلام کرد که این بازی در پنج روز ابتدایی عرضه خود 50 درصد بیشتر از Borderlands 2 فروش داشته و رکورد سریع‌ترین فروش در تاریخ عناوین 2K را به نام خود ثبت کرده است. این بازی همچنین رکورد دیگری را نیز به ثبت رسانده و آن، پرفروش‌ترین بازی 2K بر روی PC در یک پنجره پنج روزه است. جدیدترین ساخته Gearbox در حالی چنین رکوردی را ثبت کرده که بر روی PC در انحصار Epic Games Store قرار دارد. همچنین با فروش بیش از 5 میلیون نسخه‌ای Borderlands 3 ظرف تنها پنج روز، درآمد کلی این سری بازی از مرز 1 میلیارد عبور کرده است. در تاریخ فعالیت 2K Games تنها دو سری بازی توانسته‌اند بیش از 1 میلیارد دلار برای این شرکت درآمدزایی کنند و که یکی از آنها اکنون سری Borderlands است.

به گزارش پردیس گیم و به نقل از GameSpot، اما رکورد شکنی‌های Borderlands 3 به همینجا ختم نمی‌شود. بر اساس اعلام 2K، عنوان Borderlands 3 بالاترین درصد فروش دیجیتالی را در تاریخ عناوین این شرکت داشته است. در واقع 70 درصد کل نسخه‌های فروخته شده این بازی، دیجیتالی بوده است و همچنین پیش فروش این بازی نیز از تمامی ساخته‌های دیگر 2K بیشتر بوده و رکوردهای پیش‌فروش Epic Games Store را شکسته است. Borderlands 3 در روز عرضه پربازدیدترین بازی شبکه Twitch بوده است.

Gearbox اخیرا جزئیات اولین محتوای رایگان Borderlands 3 تحت عنوان Bloody Harvest، با حال و هوای هالووین، را اعلام کرد. در خبری دیگر همچنین کارگردان این بازی یعنی پل سیج نیز گفت که به دلیل تنوع کلاس‌ها و مهارت‌های هر شخصیت، تیم سازنده شخصیت قابل بازی بیشتری را به بازی اضافه نخواهد کرد.