Menu

مشخصات سیستم مورد نیاز عنوان Gears 5 اعلام شد

توسعه‌دهنده عنوان مورد انتظار Gears 5 یعنی استودیو The Coalition سرانجام مشخصات سیستم مورد این بازی بر روی پلتفرم PC را اعلام کرد.

اگر به یاد داشته باشید عنوان Gears 4 بر روی PC از نظر فنی در وضعیت فوق العاده‌ای قرار داشت و آپشن‌های گرافیکی بسیاری را در اختیار بازیکنان قرار می‌داد. به نظر می‌رسد که استودیو The Coalition با عرضه Gears 5 قرار است بار دیگر مهارت خود در ساخت بازی برای پلتفرم PC را به رخ طرفداران بکشد.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از VG247، این توسعه‌دهنده لحظاتی قبل با انتشار یک پست جدید در وبسایت رسمی Gears 5 به برخی از ویژگی‌های اختصاصی نسخه PC این بازی اشاره و از مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز، سیستم پیشنهادی و سیستم ایده آل این نسخه رونمایی کرد.

همانطور که انتظار می‌رفت، نسخه Steam عنوان Gears 5 به اکانت Xbox Live نیاز خواهد داشت. این امکان سازندگان را مطمئن می‌کند که پیشرفت شما در تجربه نسخه PC، با نسخه Xbox One نیز سازگار خواهد بود (و برعکس)، البته بازیکنان نسخه PC برای تجربه بخش آنلاین بازی نیازی به اشتراک Gold نخواهند داشت. نسخه Steam از امکان بازی میان پلتفرمی با نسخه Windows Store و همچنین نسخه Xbox One پشتیبانی می‌کند اما با امکان خرید میان پلتفرمی سازگار نخواهد بود.

به لطف امکان خرید میان پلتفرمی بازیکنان می‌توانند با تهیه نسخه PC عنوان Gears 5 بر روی Windows Store از نسخه خریداری شده خود برای تجربه بازی بر روی Xbox One نیز استفاده نمایند.

نسخه PC عنوان Gears 5 یک بسته تکسچر کیفیت بالا را نیز دریافت خواهد کرد که بازیکنان به اختیار خود می‌توانند آنرا دانلود نمایند. اضافه کردن این بسته تنها به افرادی توصیه می‌شود که سیستمی با مشخصات سیستم مورد نیاز ایده عال یا قدرتمندتر را در اختیار دارند.

حداقل سیستم مورد نیاز:

سیستم عامل (تنها 64 بیت): Windows 10 با بروزرسانی مه 2019
پردازنده: Intel i3 Skylake | سری AMD FX-6000
کارت گرافیک: Geforce GTX 760 | GTX 1050 یا Radeon R9 280 یا RX 560
حافظه ویدیویی مورد نیاز: 2GB
حافظه RAM مورد نیاز: 8GB
میزان فضای مورد نیاز بر روی هارد: 80GB

سیستم پیشنهادی:

سیستم عامل (تنها 64 بیت): Windows 10 با بروزرسانی مه 2019
پردازنده: Intel i5 Skylake | AMD Ryzen 3
کارت گرافیک: Geforce GTX 970 | GTX 1660 Ti یا RX 5700 یا Radeon RX 570
حافظه ویدیویی مورد نیاز: 4GB
حافظه RAM مورد نیاز: 8GB
میزان فضای مورد نیاز بر روی هارد: 80GB

سیستم ایده آل:

سیستم عامل (تنها 64 بیت): Windows 10 با بروزرسانی مه 2019
پردازنده: Intel i7 Skylake | AMD Ryzen 7
کارت گرافیک: Geforce RTX 2080 یا AMD Radeon 7
حافظه ویدیویی مورد نیاز: 8GB
حافظه RAM مورد نیاز: 16GB
میزان فضای مورد نیاز بر روی هارد: 100GB + حافظه SSD

Gears 5 در تاریخ 10 سپتامبر 2019 (سه‌شنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۸) بر روی PC و Xbox One عرضه خواهد شد. دارندگان نسخه Ultimate می‌توانند 4 روز زودتر و در تاریخ 6 سپتامبر (جمعه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۸) این بازی را تجربه کنند.