Menu

معرفی فیلم آخرین تولد اثری از پسران افغان

فیلم آخرین تولد یکی از جدیدترین آثار اکران شده سینمای ایران است که به روایت داستانی متفاوت می‌پردازد. در ادامه با معرفی این فیلم همراه شما هستیم.

فیلم آخرین تولد به نویسندگی و کارگردانی نوید محمودی ساخته شد و تهیه‌کننده آن جمشید محمودی بود. این اثر محصول سال 1400 با همکاری افغانستان و ایران ساخته شده است و دیالوگ‌های آن را به زبان فارسی و لهجه دری می‌شنویم. این فیلم ابتدا کابل پلاک 10 نام داشت و سپس به سقوط کابل تغییر نام داد. اکنون نیز شاهد این هستیم که فیلم با نام آخرین تولد اکران شده است.

خلاصه داستان فیلم آخرین تولد

داستان این فیلم، قصه سال‌های دور نیست و درست همین چند سال پیش را نشان می‌دهد. ثریا و فهیم زوجی عاشق هستند که زندگی خوبی دارند اما درست در شب تولد ثریا خبری ناگوار همچون سایه شومی زندگی آنها را تیره می‌کند: کابل سقوط و رئیس جمهور افغانستان فرار کرده و طالبان کشور را تصاحب می‌کنند! این خبر آغاز یک کابوس ترسناک برای مردم افغانستان و خصوصا زنان می‌شود. حال، عاقبت ثریا و فهیم و همچنین دیگر زنان افغانستان از جمله دوستان ثریا چه خواهد شد؟

معرفی بازیگران فیلم آخرین تولد

در این قسمت سراغ معرفی هنرپیشه‌های این اثر می‌رویم و درباره آنها صحبت می‌کنیم.

الناز شاکردوست در نقش ثریا

الناز شاکردوست بازیگر ایرانی در 7 تیر 1363 به دنیا آمد. او بازیگری را از سال 1382 و فیلم اینجا… آخر دنیا شروع کرد و با نقش ترگل در گل یخ به شهرت رسید. او سپس برای بازی در باد در علفزار می‌پیچد نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر شد و همچنین توانست در سال 1395 برای بازی در فیلم مبارک برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشن حافظ شود. خانم شاکردوست در طی سال‌های اخیر با همکاری با نرگس آبیار و ایفای نقش‌های متفاوت در فیلم‌های شبی که ماه کامل شد و ابلق برنده و نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شد.

پدرام شریفی در نقش فهیم

پدرام شریفی بازیگر اهل ایران در 11 مرداد 1366 به دنیا آمد. او بازیگری را از سال 1388 با تئاتر شروع کرد تا اینکه در سال 1392 با فیلم ماهی و گربه وارد سینمای ایران شد و فیلم متولد 65 او را معروف کرد. پدرام شریفی بازیگری گزیده‌کار محسوب می‌شود و تا کنون با کارگردانان بزرگی همکاری داشته است. از جمله آثار معروف او باید به سیانور، شبی که ماه کامل شد، بی‌صدا حلزون، بی‌همه‌چیز، سریال‌های هم‌گناه و می‌خواهم زنده بمانم اشاره کنیم.

نیلوفر کوخانی در نقش مریم

نیلوفر کوخانی هنرپیشه ایرانی در 2 شهریور 1370 به دنیا آمد. او فعالیت هنری خود را از دستیاری و برنامه‌ریزی شروع کرد تا اینکه نخستین بار با فصل دوم ستایش جلوی دوربین رفت. او با سریال تاریکی شب روشنایی روز شهرت کسب کرد و از مهمترین آثارش باید به خانه امن، سرجوخه، سریال‌های مردم معمولی و همه‌گیری اشاره کنیم. خانم کوخانی در فیلم آخرین تولد نقش مریم را ایفا می‌کند.

کلام آخر

با معرفی و بررسی فیلم آخرین تولد الناز شاکردوست همراه شما بودیم و سعی کردیم آن را به طور کامل معرفی کنیم. آیا تریلر فیلم سینمایی آخرین تولد را تماشا کرده‌اید؟ نظر شما درباره این اثر چیست؟ برای دانلود فیلم آخرین تولد نیز باید کمی صبر کنید. از همراهی شما متشکریم.