Menu

آغاز فیلمبرداری دختری با لباس ارغوانی

حضور محمدرضا فروتن و میترا حجار در فیلم سینمایی «دختری با لباس ارغوانی» منتفی شد.

به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «دختری با لباس ارغوانی» به نویسندگی و کارگردانی خداداد جلالی و تهیه‌کنندگی محمد نشاط با انتخاب بازیگران و عوامل پشت دوربین جمعه (۱۷ دی‌ماه) در تهران مقابل دوربین خواهد رفت.

سامان صفاری، سمانه نصری، علیرضا استادی، مصطفی راغب، پوریا پور سرخ، قربان نجفی، حدیث فولادوند، نعیمه نظام دوست، جاودان زرین، ماهرخ رضاپور، اشکان طهرانی، فائزه کرمی، فرناز فضلی، مبینا زیدی و زهرا شعبان‌نژاد و (با حضور) فریبا متخصص و راویش زیدی از سینمای هندوستان، بازیگرانی هستند که حضورشان در این فیلم سینمایی قطعی شده است. ظرف یکی – دو روز آتی چند چهره شناخته شده دیگر نیز به این پروژه اضافه می‌شود.

محمدرضا فروتن و میترا حجار که نامشان به‌عنوان بازیگر در خبرها درج شده بود، به دلیل طولانی شدن زمان پیش‌تولید و همکاری در یک پروژه دیگر، حضورشان در این پروژه منتفی شد.

دو روز گذشته (سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه) نیز مراسم افتتاحیه این فیلم با حضور بازیگران، عوامل پشت دوربین و برخی از چهره‌های شناخته شده هنری در هتل آتانا برگزار شد. در این مراسم مسعود جعفری جوزانی کارگردان شناخته شده سینمای ایران که به‌عنوان مهمان ویژه حضور داشت، از سمانه نصری یکی از بازیگران اصلی «دختری با لباس ارغوانی» جایزه ویژه جشنواره ملی آرمان برتر را به‌پاس یک‌عمر فعالیت هنری دریافت کرد. این جایزه همچنین به خداداد جلالی کارگردان «دختری با لباس ارغوانی» به‌پاس ساخت فیلم‌های عاشقانه با مفاهیم والای انسانی و حضور موفق ساخته‌های پیشین این فیلمساز در جشنواره‌های خارجی توسط استاد مسعود جعفری جوزانی اهدا شد. در پایان مراسم نیز مهری شیرازی طراح گریم مطرح سینما به‌پاس یک‌عمر فعالیت هنری لوح یادبود و تندیس آرمان برتر را از مسعود جعفری جوزانی دریافت کرد.

«دختری با لباس ارغوانی» سومین فیلم از سه‌گانه‌ای سینمایی با مضمون عاشقانه است. «بچه‌ای با جوراب قرمز» و «زنی با ارابه چوبی» دو فیلم دیگر این عاشقانه به ترتیب روایتگر عشق فرزند به مادر و عشق یک زوج جوان بود و حالا در قسمت سوم تعریف دیگری از مفهوم عشق روایت خواهد شد. بخش عمده فیلم در یک اتوبوس در حال حرکت فیلم‌برداری می‌شود.

دیگر عوامل اصلی این پروژه سینمایی عبارت هستند از: مدیر تولید: مجید منفرد، مدیر پروژه: مهران قدکچیان، مدیر فیلم‌برداری: شاهین طوفان، صدابردار: عباس رستگاری پور، طراح موسیقی متن: داریوش تقی‌پور، طراح حرکات موزون: زهرا شعبان‌نژاد، امور مالی: حمیدرضا نوری، طراح صحنه و لباس: اسماعیل مقصودی، مشاور رسانه‌ای: امین اعتمادی‌مجد، عکاس و فیلم‌بردار پشت‌صحنه: سهیلا جعفری، دستیار یک کارگردان و برنامه‌ریز: جاودان زرین، دستیار دوم کارگردان: سمیه سنقری، دستیار برنامه‌ریز: یگانه منفرد، مدیر تدارکات: مهدی شاه مرادی، مجری طرح: مؤسسه هزاره هنر هفتم و مهدی صدیقیان.