Menu

دانلود فیلم های مارول + فهرست فیلم های دنیای سینمایی مارول

فیلم‌های دنیای سینمایی مارول

مجموعه فیلم‌های ابرقهرمانی هستند که توسط مارول استودیوز بر پایه شخصیت‌های مارول کامیکس ساخته و منتشر می‌شوند. دنیای سینمایی مارول (به انگلیسی: Marvel Cinematic Universe) دنیای سینمایی مشترک است که همه این فیلم‌ها در آن قرار دارند. تولید این فیلم‌ها از سال ۲۰۰۷ آغاز شده و مارول استودیوز تاکنون ۲۳ فیلم را تولید و اکران کرده و بیش از ۱۴ فیلم دیگر در مراحل مختلف تولید هستند. دنیای سینمایی مارول پرفروش‌ترین فرنچایز فیلم در کل تاریخ است و تاکنون توانسته بیش از ۲۲٫۵ میلیارد دلار در گیشه جهانی کسب کند. یکی از این فیلم‌ها انتقام‌جویان: پایان بازی است که توانست به پرفروش‌ترین فیلم تمام ادوار تاریخ سینما تبدیل شود.

کوین فایگی تهیه‌کننده اصلی تمامی فیلم‌های دنیای سینمای مارول بوده‌است. آوی آراد تهیه‌کننده دو فیلم منتشر شده در سال ۲۰۰۸ و گیل آن هرد تهیه‌کننده هالک شگفت‌انگیز بود. رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، کریس همسورث، ساموئل ال. جکسون و اسکارلت جوهانسون، بازیگرانی هستند که در بیشتر فیلم‌های دنیای سینمایی مارول حضور داشته‌اند.

مارول فیلم‌هایش را به صورت دوره‌ای و در قالب آن‌چه آن را فاز می‌خواند، منتشر می‌کند.

برای دانلود فیلم های مارول میتوانید از سایت هکس دانلود اقدام کنید.

نخستین فیلم دنیای سینمایی مارول مرد آهنی بود که پارامونت پیکچرز آن را توزیع کرد. پارامونت در ادامه مرد آهنی ۲ (۲۰۱۰)، ثور (۲۰۱۱) و کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو (۲۰۱۱) را منتشر کرد و یونیورسال پیکچرز هم عهده‌دار توزیع هالک شگفت‌انگیز (۲۰۰۸) بود. والت دیزنی استودیوز موشن پیکچرز کار توزیع فیلم‌های مارول را با انتقام‌جویان شروع کرد، که آخرین فیلم فاز اول بود. فاز دو شامل فیلم‌های مرد آهنی ۳ (۲۰۱۳)، ثور: دنیای تاریک (۲۰۱۳)، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان (۲۰۱۴)، نگهبانان کهکشان (۲۰۱۴)، انتقام‌جویان: عصر اولتران (۲۰۱۵) و مرد مورچه‌ای (۲۰۱۵) است.

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (۲۰۱۶) نخستین فیلم از فاز سوم بود و به دنبال آن دکتر استرنج (۲۰۱۶)، نگهبانان کهکشان بخش ۲ (۲۰۱۷)، مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (۲۰۱۷)، ثور: رگنراک (۲۰۱۷)، پلنگ سیاه (۲۰۱۸)، انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (۲۰۱۸)، مرد مورچه‌ای و زنبورک (۲۰۱۸)، کاپیتان مارول (۲۰۱۹)، انتقام‌جویان: پایان بازی (۲۰۱۹) و مرد عنکبوتی: دور از خانه (۲۰۱۹) نیز منتشر شد و فاز سوم را پایان داد.

سونی پیکچرز فیلم‌های مرد عنکبوتی را منتشر می‌کند؛ داستان آن‌ها در دنیای سینمایی مارول اتفاق می‌افتد و مالکیت، تأمین بودجه، توزیع آن و همچنین نظارت بر ایده‌های داستانی همچنان در اختیار سونی خواهد بود.

فاز چهارم شامل فیلم‌های بیوه سیاه (۲۰۲۱)، اترنالز (۲۰۲۱)، شانگ-چی و افسانه ده حلقه (۲۰۲۱)، قسمت سوم مرد عنکبوتی (۲۰۲۱)، ثور: عشق و رعد (۲۰۲۲) ، دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی (۲۰۲۲) می‌باشد. علاوه بر این فیلم‌ها، این فاز شامل هشت سریال است که در پلتفرم دیزنی پلاس منتشر می‌شوند. پلنگ سیاه ۲ (۲۰۲۲) و کاپیتان مارول ۲ (۲۰۲۲) نیز در دست تولید است، همچنین یک فیلم دیگر نیز در ۲۰۲۲ و چهار فیلم در ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. منبع ویکی پدیا