Menu

تاریخ انتشار فیلم های جدید دی سی | زمان اکران فیلم های DC از 2021 تا 2024

فیلم های جدید DC چه زمانی ساخته و اکران می شوند؟ [تمام فیلم ها]

ژانر ابرقرمانی اخیرا به یکی از پرطرفدار ترین ژانر های سینما تبدیل شده است. حالا با فیلم های بسیار زیادی که در دست ساخت هستند ممکن است برخی ها سردرگم شوند. به همین سبب تاریخ اکران فیلم های جدید دی سی را به صورت یک لیست کامل برای شما آماده کرده ایم. کمپانی برادران وارنر به تازگی یک دنیای سینمایی از شخصیت های DC آغاز کرد. این دنیای سینمایی از فیلم های Man of Steel و Batman v Superman: Dawn of Justice شروع شد و با فیلم های Suicide Squad، Wonder Woman و Justice League ادامه یافت. حالا بعد از اصلاح و تغییر های بسیار، برادران وارنر و DC Films یک لیست بلندپروانه ای از فیلم های در حال ساخت را ترتیب داده اند.

در ادامه تاریخ انتشار فیلم های DC بعلاوه وضعیت و اطلاعاتی که تا کنون در دست است را خواهید خواند. این امکان نیز وجود دارد که برخی از این فیلم ها ساخته یا منتشر نشوند، اما این واضح است که وارنر به دنبال بهره وری از کتابخانه کمیک های دی سی است.

فیلم زن شگفت انگیز 1984 / Wonder Woman 1984

تاریخ اکران فیلم زن شگفت انگیز 1984 / Wonder Woman 1984 (تاریخ انتشار فیلم های جدید دی سی (DC))
تاریخ اکران فیلم زن شگفت انگیز 1984 / Wonder Woman 1984 (تاریخ انتشار فیلم های جدید دی سی (DC))

تاریخ انتشار: 2 اکتبر 2020 / 10 مهر 1400

وضعیت: پیش تولید

کارگردان: پتی جنکینز

بازیگران: گل گدوت، کریستن ویگ، پدرو پاسکال، کریس پاین

فیلم Wonder Woman با باکس آفیس عالی و نقد های مثبت زیاد اش یک بازگشت بزرگ را برای دی سی رقم زد، پس انتظارات از این فیلم بالا است. پتی جنکینز برای کارگردانی Wonder Woman بر میگردد تا داستانی که توسط جف جانز نوشته شده است را کارگردانی کند. دیوید کالاهام نیز نوشتن فیلمنامه را برعهده دارد. داستان فیلم در سال 1984 اتفاق میفتد و کریستن ویگ نقش شخصیت منفی اصلی ماجرا، چیتا (Cheetah) را بازی میکند. همچنین کریس پاین هم برای بازی در نقش استیو ترور باز میگردد.

تمرکز فیلم Wonder Woman 1984 بر روی بازگرداندن واندر وومن به دنیای مدرن است. پتی جنکینز برای این کار از تم دهه 80 میلادی استفاده میکند تا اینکه چگونه واندر وومن با آنجا خو میگیرد را به تصویر بکشد.

این فیلم قرار بود در تاریخ 1 ژوئن اکران شود اما به خاطر ویروس کرونا تا اکتبر 2020 تاخیر خورد.

فیلم لیگ عدالت: نسخه زک اسنایدر / Justice League: The Snyder Cut

تاریخ اکران فیلم فیلم لیگ عدالت: نسخه زک اسنایدر / Justice League: The Snyder Cut
تاریخ اکران فیلم فیلم لیگ عدالت: نسخه زک اسنایدر / Justice League: The Snyder Cut

تاریخ انتشار: 2021

وضعیت: پیش تولید

کارگردان: زک اسنایدر

بازیگران: بن افلک، گل گدوت، هنری کویل، جیسن موموآ، ازرا میلر، ری فیشر

وقتی زک اسنایدر بعنوان کارگردان از پروژه لیگ عدالت خارج شد، تنها یک فیلم مونتاژ شده با جلوه های ویژه و برداشت مجدد های ناتمام از خود به جای گذاشت. کمپانی برادران وانر پروژه را به دست جاس ویدن سپرد تا آن را با برداشت مجدد های اضافه و پیش تولید، نسخه ای دیگر از این فیلم بسازد. فیلمی که قرار بود از نسخه اسنایدر بهتر و قوی تر باشد. لیگ عدالت که توسط جاس ویدن ساخته شد تیم آپ افتضاح و بی روحی بین ابرقهرمانان داشت و طرفداران زک اسنایدر برای سال ها التماس کردند تا نسخه او را ببینند. در سال 2019، وارنر با اسنایدر مذاکر کرد تا ببیند انتظارات او برای انجام این کار چگونه است. در آن زمان چیزی از نسخه زک اسنایدر وجود نداشت، پس فیلمسازان به بودجه عظیمی برای ساخت دوباره فیلم احتیاج داشتند.

در نهایت وارنر و اسنایدر به یک توافق رسیدند و سپس در می 2020 اعلام شد که نسخه زک اسنایدر لیگ عدالت در سال 2021 در HBO Max پخش میشود. ساخت نسخه زک اسنایدر در حال حاضر به اتمام نرسیده است پس معلوم نیست که در آینده چه اتفاقی میفتد. اما احتمالا تعدادی جلوه های ویژه و صداگذاری برای تکمیل باقی مانده باشد. احتمال هم دارد که چند برداشت مجدد داشته باشد. حتی زک اسنایدر در حال بررسی ایده تقسیم این نسخه به چند قسمت و تبدیل آن به یک مینی سریال است و همچنین فیلم سازان خبر از حضور ابرشروری به نام دارکساید (Darkseid) داده اند.

فیلم جوخه انتحاری 2 / 2 The Suicide Squad

تاریخ اکران فیلم فیلم جوخه انتحاری 2 / 2 The Suicide Squad (فیلم های آینده دی سی)
تاریخ اکران فیلم فیلم جوخه انتحاری 2 / 2 The Suicide Squad (فیلم های آینده دی سی)

تاریخ انتشار: 6 آگوست 2021 / 15 مرداد 1400

وضعیت: پیش تولید

کارگردان: جیمز گان

بازیگران: مارگو رابی، ادریس آلبا، وایولا دیویس، میکل روکر، جول کینامان، جان سینا، جی کورتنی، ناتان فیلیون، دیوید دستملچیان، تایکا وایتیتی، آلیسا براگا، شان گان، استورم رید، پیت دیویدسون، فلولا بورگ، پیتر کپلدی، خوآکین کوسیو، میلینگ ان جی، خوآن دیگو بوتو، استیو آگی، تیناشه کاجس، دنیلا ملچیور، خولیو روییس، جنیفر هالند

ابتدا وارنر با چندین فرد مثل دیوید آیر، مل گیبسون (سال 2016) و جام کالت سرا برای کارگردانی جوخه انتحاری مذاکره کرد، اما در نهایت با گوین او کانر به توافق رسید. اما زمانی که به نظر میرسید فیلمبرداری از پاییز 2018 شروع میشود، مشخص شد که فیلم گوین او کانر بسیار شبیه به فیلم Birds Of Prey است که قرار بود قبل از جوخه انتحاری فیلمبرداری شود. سپس گوین او کانر تصمیم به ترک کل پروژه گرفت.

بعد از همه اینها، وارنر تصمیم به استخدام جیمز گان برای نوشتن فیلمنامه و کارگردانی آن گرفت. چند ماه بعد فاش شد که جیمز گان این فیلم که جوخه انتحاری نام دارد را کارگردانی میکند. توضیح داده شد که فیلم جوخه انتحاری یک ریبوت و همینطور یک دنباله بر فیلم جوخه انتحاری سال 2016 میباشد. برخی از شخصیت ها از فیلم دیوید آیر برگشتند، بعلاوه موارد اضافه دیگر. ویل اسمیت که نقش ددشات را بازی میکرد در این فیلم حضور ندارد. همچنین وارنر مارگو رابی را برای بازی در نقش هارلی کوئین بر گردانده است. همینطور جی کورتنی (بومرنگ)، وایولا دیویس (آماندا والر) و جول کینامان (ریک فلگ) برای بازی در جوخه انتحاری برگشته اند. ادریس آلبا نیز برای بازی در نقش بلاداسپورت (Bloodsport) به فیلم اضافه شده است. او ابتدا قرار بود جایگزین ویل اسمیت در نقش ددشات باشد. دیوید دستملچیان نقش Polka Dot Man و دنیلا ملچیور نقش Ratcatcher را بازی میکنند.

فیلمبرداری این فیلم قبل از کرونا به اتمام رسیده بود و پیش تولید هم ادامه یافت.

این فیلم، یک فیلم خشن با حال و هوای فیلم های جنگی دهه 70 میلادی توصیف شده است.

فیلم بتمن / The Batman

تاریخ اکران فیلم بتمن / The Batman (تاریخ انتشار فیلم های جدید DC)
تاریخ اکران فیلم بتمن / The Batman (تاریخ انتشار فیلم های جدید DC)

تاریخ انتشار: 1 اکتبر 2021 / 9 مهر 1400

وضعیت: در دست تولید

کارگردان: مت ریوز

بازیگران: رابرت پتیسون، زویی کرویتز، کلین فرل، پاول دانو، اندی سرکیس، جفری رایت، جان تورتورو، پیتر سارسگارد

تاریخچه بسیار طولانی ای برای ساخت این فیلم وجود دارد. پس توضیحات را خلاصه میکنیم. بن افلک پس چندین مذاکره بالاخره موافقت خودش را در سال 2015 برای کارگردانی فیلم مستقل بتمن اعلام کرد و فیلمنامه ای را به همراه جف جانز نوشت، اما بعد از آن بن افلک از کارگردانی فیلم انصراف داد و تصمیم گرفت فقط نقش بتمن را بازی کند و وارنر هم مت ریوز، سازنده فیلم های سیاره میمون ها را برای کارگردانی فیلم انتخاب کرد. مدتی شایعه شده بود که ممکن است بن افلک از فیلم به کل خارج شود. در ژانویه 2019 نهایتا تایید شد که بن افلک دیگر نقش بتمن را در این فیلم بازی نمیکند.

فیلم مت ریوز، حال و هوای فیلم های نوآر دارد و همچنین بتمنی جوان تر را معرفی میکند و به جنبه کارآگاهی شخصیت پرداخته میشود. رابرت پتیسون نیز بین بازیگرانی مثل آرمی همر، نیکولاس هولت و آرون تیلور جانسون برای ایفای نقش بتمن انتخاب میشود. زویی کرویتز نقش کتوومن، کالین فرل نقش پنگوئن، پاول دانو نقش ریدلر، اندی سرکیس نقش آلفرد، جان توتورو نقش کارمین فالکون و جفری رایت نقش جیمز گوردون را بازی میکند و پیتر سارسگارد نیز احتمالا نقش دو چهره را بازی کند.

فیلمبرداری در اوایل سال 2020 در انگلستان آغاز شد. این فیلم برای انتشار در تاریخ 25 ژوئن 2021 برنامه ریزی شد اما به خاطر ویروس کرونا تا تاریخ 1 اکتبر 2021 عقب افتاد.

مت ریوز در دی سی فندوم اعلام کرد که این فیلم در 2 سال بعد از اینکه بروس وین تبدیل به بتمن شد جریان دارد و یک فیلم هیجان انگیز و رمزآلود است که او را در حال تحقیق درباره جرم هایی که ریدلر مرتکب شده است دنبال میکنیم. این یک فیلم دیگر درباره سرگذشت بتمن نیست.

فیلمی بدون نام درباره شخصیت بلک آدام / Black Adam

تاریخ اکران فیلم بلک آدام / Black Adam
تاریخ اکران فیلم بلک آدام / Black Adam

تاریخ انتشار: 22 دسامبر 2021 / 1 دی 1400

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: جاما کالت سرا

بازیگران: دواین جانسون، نواح کنتنیو

این پروژه اولین بار سال ها پیش مطرح شد. زمانی که وارنر ایفای نقش دواین جانسون برای بازی در فیلم شزم بعنوان شخصیت منفی Black Adam را قطعی کرد. ایده اصلی در ابتدا این بود که دواین جانسون یکی از ستاره های فیلم شزم باشد، اما در بهار 2017 تصمیم بر این شد که دو فیلم بسازند، یک فیلم شزم و یک فیلم جداگانه بر اساس شخصیت ضد قهرمان و آنتاگونیست Black Adam. فیلم بلک آدام از زمان زیادی تا کنون در دست توسعه است و حرکت جدی این پروژه زمانی شروع شد که وانر Adam Sztykiel نویسنده فیلم Due Date را برای نوشتن فیلمنامه این فیلم استخدام کرد. کمی بعد جام کالت سرا نیز بعنوان کارگردان فیلم انتخاب شد. او به تازگی با دواین جانسون برای ساخت فیلم Jungle Cruise همکاری کرده بود.

فیلم Black Adam گروه the Justice Society of America را معرفی خواهد کرد. این گروه شامل شخصیت های جدیدی مثل Atom Smasher با بازی نواح کنتینیو، Dr. Fate، Hawkman و Cyclone خواهد بود.

فیلمبرداری در ابتدا قرار بود از تاریخ جولای 2020 آغاز شود اما اکنون به دلیل ویروس کرونا شروع فیلمبرداری نامعلوم است.

فیلم شزم! خشم خدایان / Shazam! The Fury of the Gods

تاریخ اکران فیلم شزم! خشم خدایان / Shazam! The Fury of the Gods
تاریخ اکران فیلم شزم! خشم خدایان / Shazam! The Fury of the Gods

تاریخ انتشار: 4 نوامبر 2022 / 13 آبان 1401

کارگردان: دیوید اف سندبرگ

بازیگران: ذکریا لوی، آشر انجل، جک دیلان گریزر، آدام برودی و فیت هرمان

به دنبال موفقیت های باکس آفیس فیلم Shazam! در آپریل 2019، کمپانی New Line Cinema نویسنده قسمت اول فیلم، هنری گیدن را برای نوشتن فیلمنامه دنباله فیلم استخدام کرد. همچنین دیوید اف سندبرگ بعنوان کارگردان. انتظار میرود که پیتر سفران نیز برای تهیه کنندگی فیلم باز گردد.

سندبرگ در دی سی فندوم اعلام کرد عنوان فیلم Shazam! Fury of the Gods خواهد بود.

فیلم فلش / The Flash

تاریخ اکران فیلم فلش / The Flash (تاریخ انتشار فیلم های آینده دی سی)
تاریخ اکران فیلم فلش / The Flash (تاریخ انتشار فیلم های آینده دی سی)

تاریخ انتشار: 3 ژوئن 2022 / 13 خرداد 1401

کارگردان: اندی موشیتی

بازیگران: ازرا میلر، مایکل کیتن، بن افلک

این فیلم تاریخچه نسبتا طولانی ای دارد. در سال 2015 فیل لورد و کریس میلر استخدام شدند تا داستان فیلم را بنویسند، به امید اینکه کارگردانی فیلم را به دست بگیرند اما در نهایت کارگردان فیلم Solo: A Star Wars Story شدند. ازرا میلر بعنوان بازیگر نقش فلش باقی ماند و در اکتبر 2015 فیلمنامه نویس Dark Shadows، ست گراهام اسمیت برای نویسندگی و کارگردانی فیلم انتخاب شد. اما در آپریل 2016 از پروژه کنار گذاشته شد، به خاطر اینکه وارنر تصمیم داشت فیلم را به جهتی دیگر هدایت کند. پس ریک فاموییوا کارگردان فیلم Dope بعنوان جایگزین او انتخاب شد. فاموییوا بازیگرانی مثل کیرسی کلمنز را برای نقش آیریس وست و بیلی کراداپ را برای نقش پدر فلش هری الن انتخاب کرد اما در آگوست 2016 فاموییوا به خاطر ایجاد چند تفاوت برای خلاقیت در پروژه کنار گذاشته شد.

در حالی که قرار بود در اوایل سال 2017 فیلمبرداری شروع شود، خروج فاموییوا کمی پیچیدگی در برنامه های وارنر ایجاد کرد پس استودیو تصمیم گرفت تا کمی آرام تر پیش بروند. در این حین ازرا میلر مشغول فیلمبرداری Fantastic Beasts 2 شد و جابی هرولد نیز مشغول بازنویسی فیلمنامه شد. در می 2017 رابرت زمکیس و متیو وان به بهترین انتخاب های وارنر برای کارگردانی فیلم شدند. در جولای 2017 استودیو اعلام کرد که عنوان فیلم فلش پوینت (Flashpoint) خواهد بود که داستان آن بر اساس کمیک های محبوبی خواهد بود که در آن بَری در زمان به عقب بر میگردد که مادرش را نجات دهد. این بدین معناست ک یک خط زمانی جدید ایجاد میشود. این خط زمانی به وارنر اجازه میدهد که چند مشکل را در DCEU برطرف کند.

نهایتا وارنر در اوایل 2018 کارگردانان فیلم Vacation و نویسندگان Spider-Man: Homecoming، جان فرنسیس دلی و جاناتان گلدشتاین را برای کارگردانی فیلم فلش انتخاب کرد.

اما فیلمبرداری به خاطر فیلم Fantastic Beasts 3 که ازرا میلر مشغول فیلمبرداری اش بود باری دیگر عقب افتاد. قبل از آن هم امکان شروع فیلمبرداری وجود نداشت.

در مارچ 2019 گزارشی مدعی شد که اختلافاتی بین میلر با دلی و گلدشتاین وجود دارد. این اختلاف بدین گونه بود که دید میلر از فیلم با دید دلی و گلدشتان فرق داشت. میلر فیلمی تاریک تر و غم انگیز تر میخواست اما دلی و گلدشتاین فیلمی روشن تر و کمدی تر در نظر داشتند. سپس وارنر به میلر اجازه داد که نسخه خودش از فیلمنامه را با کمک گرنت موریسون بنویسد تا نشان بدهد که نسخه او چگونه خواهد بود.

تا جولای 2019، دلی و گلدشتاین به خواست خود از پروژه کنار کشیدند و سازنده فیلم های IT و Mama، اندی موشیتی برای کارگردانی این فیلم وارد مذاکره شد. این پروژه طی 4 سال، 4 فیلمساز مختلف داشت. وارنر هم از فیلمنامه میلر خوشش نیامد و آن را دور انداخت. اما میلر بازیگر اصلی فیلم باقی ماند. در عوض کریستینا هادسن وظیفه نوشتن نمایشنامه را به عهده گرفت و فیلمبرداری انتظار میرفت که از 2020 شروع شود اما به دلیل ویروس کرونا عقب افتاد.

فیلم فلش برای اولین بار جهان های موازی را در فیلم های دی سی معرفی خواهد کرد و همچنین مایکل کیتن دوباره نقش بتمن را بازی خواهد کرد. بن افلک نیز در این فیلم نقش بتمن را بازی خواهد کرد.

فیلم آکوامن 2 / Aquaman 2

تاریخ اکران فیلم آکوامن 2 / Aquaman 2 (فیلم های جدید DC)
تاریخ اکران فیلم آکوامن 2 / Aquaman 2 (فیلم های جدید DC)

تاریخ انتشار: 16 دسامبر 2022 / 25 آذر 1401

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: جیسن موموآ، امبر هرد، یحیی عبد المتین

وقتی فیلم آکوامن در دسامبر 2018 در سینما ها اکران شد، با 1.1 میلیارد دلار فروش به طور شگفت آوری به پرفروش ترین فیلم دی سی تبدیل شد. وارنر نیز تصمیم داشت که دنباله ای بر این فیلم بسازد. جیمز وان هم هشدار داد که اگر فیلمنامه خوبی برای قسمت دوم این فیلم وجود نداشته باشد به Aquaman 2 نمیپیوندد. استودیو تاریخ انتشار فیلم را سال 2022 انتخاب کرد تا به فیلم فرصت کافی برای توسعه دهد. سپس جیمز وان برای کارگردانی و دیوید لزلی جانسون مکگولدریک نیز برای نویسندگی به پروژه پیوستند. با توجه به موفقیت فیلم اول این دو نفر برای وارنر اولویت محسوب میشوند.

فیلم ترنچ / The Trench

تاریخ اکران فیلم ترنچ / The Trench (فیلم های آینده DC)
تاریخ اکران فیلم ترنچ / The Trench (فیلم های آینده DC)

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

به دنبال موفقیت آکوامن و تمایل جیمز وان به ژانر وحشت، وارنر تصمیم گرفت تا پروژه ای را بر اساس ترنچ ها توسعه دهد. ایده کلی فیلم کاوش بر سرگذشت و زادگاه موجوداتی به نام ترنچ است که قرار است با بودجه ای پایین تر نسبت به آکوامن ساخته شود. اما کمی ترسناک تر. نوشتن فیلمنامه به عهده نواح گاردنر و ایدن فیتزجرالد قرار گرفت و جیمز وان نیز بهمراه پیتر سفران سازندگان فیلم هستند.

فیلم بتگرل / Batgirl

تاریخ اکران فیلم بتگرل / Batgirl (تاریخ اکران فیلم های دی سی)
تاریخ اکران فیلم بتگرل / Batgirl (تاریخ اکران فیلم های دی سی)

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

کمپانی برادران وارنر در بهار 2017 جاس ویدن را از مارول برای کارگردانی فیلم بتگرل انتخاب کرد. جاس ویدن قصد داشت که یک بازیگر ناشناخته و با شهرت کم برای نقش اصلی فیلم انتخاب کند اما کارش در کارگردانی فیلم لیگ عدالت و بتگرل کمی فشرده شده بود. سر انجام در اوایل سال 2018 اعلام کرد که از کارگردانی بتگرل کنار میکشد. او گفت که یک سال طول کشید تا بفهمد هیچ داستانی برای این فیلم ندارد. اکنون شایعات نشان می دهند که وارنر یک فیلمساز زن را دعوت می کند تا پروژه را به عهده بگیرد. اخیرا نیز آنها کریستینا هادسن (نویسنده بامبلبی) را استخدام کردند.

فیلم سپاه فانوس سبز / Green Lantern Corps

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

این فیلم یک ریبوت خواهد بود، پس به احتمال زیاد رایان رینولدز برای ایفای نقش مجدد فانوس سبز باز نخواهد گشت. بعلاوه اینکه او سرش با شخصیت ددپول گرم است. عنوان این فیلم به ما میگوید که قرار است شاهد تیم آپی بین دو فانوس سبز در فیلم باشیم. تایریس گیبسون نیز برای این فیلم وارد مذاکره شده است. داستان فیلم اینگونه است که هال جوردن و جان استوارت خودشان را در مقابل یک سلاح مرگبار میبینند و باید آن را متوقف کنند. وارنر در ژانویه 2017 دیوید اس گویر را استخدام کرد تا به همراه جاستین رودز شروع به نوشتن فیلمنامه کند. در ژوئن 2018 نیز اعلام شد که جف جانز کار نوشتن نمایش نامه را بر عهده گرفته است.

فیلم خدایان جدید / New Gods

تاریخ اکران فیلم سپاه فانوس سبز / Green Lantern Corps (تاریخ انتشار فیلم های جدید دی سی)
تاریخ اکران فیلم سپاه فانوس سبز / Green Lantern Corps (تاریخ انتشار فیلم های جدید دی سی)

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: ایوا دوورنی

بازیگران: نامعلوم

در مارچ 2018، بعد از انتشار فیلم بلاک باستر A Wrinkle in Time از ایوا دوورنی، اعلام شد که قرار است فیلمی به نام New Gods برای دی سی بسازد. این فیلم بر اساس کمیکی از جک کربی است که در آن گروهی از خدایان جدید را میبینیم بعد از نابودی خدایان قدیمی توسط رگناروک، قیام میکنند. فیلم شامل اتفاقات عجیب و شروری به نام دارک ساید است. اما هنوز مشخص نشده است که دوورنی دقیقا چه داستانی برای این فیلم در نظر دارد. او اخیرا نیز سرگرم ساخت سریالی به نام when they see us بود. در سال 2019 اعلام شد که تا کرینگ به همراه ایوا دوورنی مشغول نوشتن داستان فیلم میشوند.

فیلم شاهین سیاه / Blackhawk

فیلم شاهین سیاه / Blackhawk - اثر جدید کمپانی DC
فیلم شاهین سیاه / Blackhawk – اثر جدید کمپانی DC

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: استیون اسپیلبرگ (احتمالی)

بازیگران: نامعلوم

فیلم Blackhawk بر اساس کمیکی از دی سی به همین نام است. داستان این فیلم حول یک تیم خلبانی در جنگ جهانی دوم میچرخد. تمام چیزی هم که درباره استیون اسپیلبرگ در این فیلم میدانیم این است که او قرار است تهیه کنندگی فیلم را بر عهده بگیرد و احتمالی هم وجود دارد که کارگردان این فیلم شود. اسپیلبرگ در سینما یک فرد همه فن حریف است و اگر داستان خوبی داشته باشد میتواند فیلمی شاهکار تحویل سینما ها بدهد.

فیلمی بدون نام از شخصیت جوکر با بازی جرد لتو

فیلم جدید جوکر با بازی جورد لتو
فیلم جدید جوکر با بازی جورد لتو

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: جرد لتو

بله درسته، این یک فیلم مستقل و جدا از جوکر خواکین فنیکس است. در ژوئن 2018 اعلام شد که فیلمی مستقل از شخصیت جوکر با بازی جرد لتو نیز در راه است. جرد لتو در این فیلم تهیه کننده اجرایی نیز خواهد بود. این تقریبا تمام چیزی است که از این فیلم میدانیم. جرد لتو همچنین به صورت جداگانه در فیلم موربیوس بازی میکند.

فیلمی بدون نام از هارلی کوئین و جوکر (اسپین آف Suicide Squad)

فیلم جدید هارلی کوئین
فیلم جدید هارلی کوئین

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: جا رکا و گلن فیکارا

بازیگران: مارگو رابی و جرد لتو

در آگوست 2017 اعلام شد که وانر یک فیلم با داستان عاشقانه و جنایی با حضور هارلی کوئین و جوکر میسازد. مارگو رابی و جرد لتو نیز برای ایفای نقششان باز خواهند گشت. جان رکا و گلن فیکارا کارگدان و نویسنده فیلم های Focus و Whiskey Tango Foxtrot، نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده خواهند داشت. هنوز معلوم نیست که ساخت این فیلم باعث حذف ساخت فیلم Gotham City Sirens میشود یا اینکه Gotham City Sirens نیز به صورت جداگانه ساخته میشود.

فیلم سوپرگرل / Supergirl

تاریخ اکران فیلم سوپرگرل / Supergirl - اثر جدید کمپانی دی سی
تاریخ اکران فیلم سوپرگرل / Supergirl – اثر جدید کمپانی دی سی

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

در آگوست 2018 مشخص شد که وارنر در حال برنامه ریزی برای ساخت یک فیلم بر اساس شخصیت سوپرگرل میباشد. ارن اوزیل کار نوشتن فیلمنامه را بر عهده دارد. چیز زیادی از آن زمان دربراه این فیلم گفته نشده است، اما فیلم سوپرگرل مطمئنا در دست ساخت قرار میگیرد.

فیلم نایت وینگ / Nightwing

تاریخ انتشار فیلم نایت وینگ / Nightwing - (زمان اکران فیلم های DC)
تاریخ انتشار فیلم نایت وینگ / Nightwing – (زمان اکران فیلم های DC)

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: کریس مک کی

بازیگران: نامعلوم

در فوریه 2017 مشخص شد که کارگردان انیمیشن لگو بتمن کارگردانی فیلم نایت وینگ را بر عهده میگیرد. بیل دابک نیز نوشتن فیلمنامه را بر عهده دارد. کریس مک کی گفته است که پیش تولید این فیلم ممکن است در اوایل 2018 آغاز شود اما این اتفاق نیفتاد. کریس مک کی همچنین علاوه بر نایت وینگ برای ساخت فیلم های Dungeons and Dragons، Jonny Quest، Reborn قرارداد هایی را امضا کرده است.

فیلم لیگ عدالت تاریک / Justice League Dark

تاریخ اکران فیلم لیگ عدالت تاریک / Justice League Dark
تاریخ اکران فیلم لیگ عدالت تاریک / Justice League Dark

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

فیلم Justice League Dark مدتی است که توسط وارنر در دست توسعه قرار دارد. چند سال پیش نیز گیلرمو دل تورو قبل از جدا شدن اش از پروژه فیلمنامه ای برای این فیلم نوشته بود. اما حالا با مشخص شدن برنامه های DCEU، در تاریخ آگوست 2016 داگ لیمان کارگردان فیلم های Edge of Tomorrow و The Bourne Identity برای کارگردانی این فیلم استخدام شد. اما در می 2017 برای کارگردانی فیلم Gambit برای مارول و فاکس از پروژه جدا شد. حالا وارنر به دنبال یک جایگزین برا او است و یک لیستی برای این کار در نظر دارد. وارنر برای این فیلم به دنبال ابرقهرمان های پر زرق و برق با قدرت های فراطبیعی بیشتر است. شرور های فیلم Justice League Dark هم خیلی ضد قهرمان نیستند.

اخیرا نیز اعلام شد که کمپانی تازه تاسیس شده توسط جی جی آبرامز، فیلم ها و سریال هایی بر اساس کمیک های Justice League Dark خواهد ساخت.

فیلم آژیر های گاتهام سیتی / Gotham City Sirens

تاریخ اکران فیلم آژیر های گاتهام سیتی / Gotham City Sirens
تاریخ اکران فیلم آژیر های گاتهام سیتی / Gotham City Sirens

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: نامعلوم

کارگردان: دیوید آیر

نویسنده: جنیوا رابرتسون دیورت

بازیگران: مارگو رابی

نویسنده و کارگردان جوخه انتحاری اعلام کرد که ساخت فیلمی را به همراه نویسنده فیلمنامه جنیوا رابرتسون دیورت آغاز کرده است اما چند سالی است که خبری از این فیلم نشده است و به نظر میرسد فیلم Birds of Prey احتمال اکرانش را پایین آورده است. پس باید ببینیم که این فیلم ساخته میشود یا خیر.

فیلم بلو بیتل / Blue Beetle

تاریخ اکران فیلم بلو بیتل / Blue Beetle
تاریخ اکران فیلم بلو بیتل / Blue Beetle

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

هنوز چیز زیادی درباره این فیلم نمیدانیم. در نوامبر 2018 مشخص شد که فیلمی بر اساس شخصیت لاتین کمیک بلو بیتل ساخته خواهد شد. گرت دانت ارکوکر نوشتن فیلمنامه را بر عهده دارد.

فیلم مرد پلاستیکی / Plastic Man

تاریخ اکران فیلم فیلم مرد پلاستیکی / Plastic Man
تاریخ اکران فیلم فیلم مرد پلاستیکی / Plastic Man

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

دربراه این فیلم هیج اطلاعاتی در دست نیست. در دسامبر 2018 مشخص شد که وارنر در حال توسعه فیلمی اکشن ماجراجویی و خنده دار بر اساس شخصیت Plastic Man می باشد که آماندا ایدوکو وظیفه نوشتن فیلمنامه را بر عهده دارد. اما این اطلاعات متعلق به خیلی وقت پیش هستند و هیچ ضمانتی بر اینکه این فیلم ساخته میشود یا نه وجود ندارد.

فیلمی بدون نام بر اساس شخصیت سوپرمن

تاریخ اکران فیلم سینمایی سوپرمن (Superman)
تاریخ اکران فیلم سینمایی سوپرمن (Superman)

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: نامعلوم

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: هنری کویل

وارنر و زک اسنایدر به جای اینکه طبق رسم و رسوم دنباله ای بر فیلم Man of Steel بسازند تصمیم گرفتند که فیلمی به نام Batman v Superman: Dawn of Justice بسازند. با اینکه عنوانی به نام Man of Steel هنوز به صورت رسمیثبت نشده است، هنری کویل علاقه خودش را برای بازی در یک فیلم اختصاصی برای سوپرمن نشان داده است و این را میدانیم که وارنر در تلاش که این فیلم را بسازد. متیو وان سازنده فیلم های Kingsman و Kick Ass اخیرا در حال مذاکره برای کارگردانی این فیلم با وارنر بوده است و او این فیلم را درخشان و قهرمانانه توصیف میکند. پس مطمئنا ساخت این فیلم یک احتمال قوی است.

اما در نهایت همه امید ها برای این فیلم در تاریخ سپتامبر 2018 نابود شد. وقتی که گزارش شد هنری کویل نقش سوپرمن را برای وارنر بازی نمیکند و به جایش بر فیلم سوپرگرل و احتمالا ریبوت سوپرمن با بازیگری جدید تمرکز خواهد کرد. پس احتمالا این فیلم ساخته نمیشود.

فیلمی بدون نام بر اساس شخصیت دث استروک

تاریخ اکران دث استورک (Deathstroke) - تاریخ انتشار فیلم های دی سی
تاریخ اکران دث استورک (Deathstroke) – تاریخ انتشار فیلم های دی سی

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: نامعلوم

کارگردان: گرت ایوانز

بازیگران: جو منگنیلو

جو منگیلو در فیلم لیگ عدالت نسخه زک اسنایدر نقش دث استروک را بازی میکرد و زمانی که قرار بود فیلمی مستقل از بتمن با بازی بن افلک ساخته شود، بازیگر شرور اصلی فیلم دث استروک بود. سپس مت ریوز کارگردانی فیلم بتمن را بر عهده گرفت و گزارش شد که او در حال بر روی ایده سه گانه خودش است. اما وارنر در اکتبر 2017 برای کارگردانی فیلم مستقل دث استروک با سازنده فیلم The Raid یعنی گرت ایوانز وارد مذاکره شد و او را انتخاب کرد. ایوانز سپس گفت که اصلا نمیداند که این پروژه عملی میشود یا نه.

فیلمی بدون نام بر اساس شخصیت لوبو

تاریخ انتشار فیلم سینمایی لوبو (Lobo)
تاریخ انتشار فیلم سینمایی لوبو (Lobo)

تاریخ انتشار: نامعلوم

وضعیت: در دست توسعه

کارگردان: نامعلوم

بازیگران: نامعلوم

این پروژه در واقع DCEU را پیش میبرد. وارنر از سال 2009 در پی توسعه این فیلم است. در ابتدا گای ریچی مدتی کارگردان این فیلم بود و سپس برد پیتون کارگردان فیلم سن اندریس در سال 2012 برای کارگردانی این فیلم قراردادی امضا کرد و دواین جانسون بعنوان ستاره اصلی فیلم انتخاب شد. اما سپس دواین جانسون برای ایفای نقش بلک آدام در فیلم اختصاصی این شخصیت انتخاب شد. در بهار 2016 یکی از نویسنده های فیلم های Pan و Wonder Woman یعنی جیسن فاکس برای نوشتن دوباره فیلمنامه استخدام شد. این فیلم سرنوشت پر از احتمال دارد و همینطور گزارش شده است که مایکل بی احتمالا بعنوان کارگردان انتخاب شود.

توضیحاتی راجع به مقاله تاریخ انتشار فیلم های جدید دی سی

در این مقاله سعی کردیم تا برنامه اکران چهار سال آینده کمپانی دی سی (DC) را مورد بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است خیلی از فیلم های نام برده شده فقط تایید شده اند و در صورتی که تاریخ انتشار و اکران رسمی توسط دی سی (DC) اعلام شود، این مقاله بروزرسانی می شود؛ لطفا در صورتی که شما خبر جدیدی از فیلم های آینده DC (دی سی)، در رابطه با تاریخ اکران یا حتی نام رسمی فیلم هایی که هنوز اسم ندارند شنیدید، در بخش نظرات ارسال کنید.

مقاله «فیلم های جدید مارول (Marvel)» را از دست ندهید

آخرین اخبار سینما و تلویزیون را از سایت پلی مگ دنبال کنید:

نظر شما نسبت به زمان اکران فیلم های DC از 2020 تا 2024 چیست؟
همچنین نظرات خود را با ما راجع به فیلم های آینده دی سی به اشتراک بگذارید و بگویید جای کدام فیلم ها در این لیست خالی است.

منبع: پلی مگ

5 / 5 ( 3 امتیاز )

The post تاریخ انتشار فیلم های جدید دی سی | زمان اکران فیلم های DC از 2021 تا 2024 appeared first on پلی مگ: تازه های سینما و بازی.