Menu

آیا خرید کنسول های PS4 و XBOX ONE اشتباه است؟ | کنسول نسل هشتمی بخریم یا نخریم؟

طی چند هفته گذشته بعضی ها توانستند یکی از کنسول های نسل بعد را تهیه کنند و از آن لذت ببرند. اما بعضی ها هم هنوز در آرزوی این کنسول ها هستند. آرزوی داشتن رزولوشن 4K، فریم ریت ثابت در بازی و سرعت باورنکردنی حافظه SSD. این کنسول ها واقعا حس یک قدم رو به جلو را در بازی ها به ما منتقل میکنند. اما چه میشود اگر شما هنوز آمادگی لازم را برای مهاجرت به نسل بعد را نداشته باشید و یا بخواهید بیشتر با نسل قبل وقت بگذرانید؟ در این شرایط باید PS4 بخرید یا Xbox One؟ با اینکه تمرکز سونی و مایکروسافت روی کنسول های جدیدشان است، کنسول های قبلی آنها هنوز راه زیادی تا پایانشان دارند.

با وجود نسل نهم و کنسول پلی استیشن 5 (PS5) و ایکس باکس سری ایکس (XBOX Series X) آیا خرید کنسول های PS4 و XBOX ONE اشتباه است؟
پاسخ سوالات شما در ادامه قرار گرفته است.

آیا هنوز هم پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان ارزش خرید دارند؟

چرا باید پلی استیشن 4 (PS4) بخرید؟

کنسول پلی استیشن 4 به احتمال زیاد پشتیبانی شده ترین کنسول تاریخ لقب بگیرد. از سال 2013 تا به امروز به طور مرتب بازی برای PS4 منتشر میشد. بازی های پرتعداد PS4 آن را به گزینه آسانی برای گیمر هایی که به دنبال جمع کردن بازی ها هستند و میخواهند نه تنها بهترین بازی های نسل بلکه بهترین بازی های تاریخ را بازی کنند کرده است.

میراثی که PS4 برای ما به جا گذاشت بازی هایی مثل Uncharted 4: Among Thieves، Marvel’s Spider-Man، Horizon: Zero Dawn و God of War بوده است که هر کدام به نوعی یک شاهکار بوده اند. چیزی که خیلی تاثیر گذار است، این است که هیچ یک از این بازی ها در سال 2020 منتشر نشده اند، سالی که بهترین سال برای کنسول ها در نظر گرفته میشود. همینطور بازی هایی مثل Final Fantasy VII: Remake، The Last of Us: Part II و Ghost of Tsushima بازی هایی هستند که شما حتما باید با پلی استیشن تجربه کنید. همچنین سونی تخفیف های خوبی برای این بازی ها در نظر گرفته است تا شما بتوانید راحت تر آنها را خریداری کنید.

اما بهترین انگیزه برای خرید PS4 این است که تا مدتی بازی هایی که برای PS5 منتشر میشوند برای PS4 هم منتشر میشوند. در واقع یکی از بزرگترین بازی های حین عرضه PS5 یعنی اسپایدرمن: مایلز مورالز برای PS4 هم در دسترس است. بعلاوه اینکه انتشار بازی Horizon: Forbidden West برای PS4 هم تایید شده است. به طور خلاصه اگر به دنبال یک لیست خیلی بلند از بازی های با کیفیت و عالی هستید پلی استیشن 4 یک کنسول بسیار مناسب برای شماست.

با وجود نسل نهم و کنسول پلی استیشن 5 (PS5) آیا خرید کنسول پلی استیشن 4 (PS4) درست است؟
با وجود نسل نهم و کنسول پلی استیشن 5 (PS5) آیا خرید کنسول پلی استیشن 4 (PS4) درست است؟

چرا باید ایکس باکس وان (XBOX ONE) بخرید؟

بیایید واقع بین باشیم، گیم پس مایکروسافت فوق العاده ارزان است و هرکسی که به دنبال دسترسی پیدا کردن به یک کتابخانه بزرگ از بازی با قیمت ارزان است باید از آن استفاده کند. بازی های فرست پارتی مایکروسافت هم در روز انتشار آنها در گیم پس قرار میگیرند و پیش بینی میشود که ایکس باکس وان هم از آنها پشتیبانی کند.

میدانیم که بازی های فرست پارتی مایکروسافت با بازی های PS4 برابری نمیکند اما هر کنسولی که طی این 7 سال عرضه شده باشد، بازی هایی برای بازی کردن دارند، پس ایکس باکس وان هم از این قاعده مستثنا نیست. بازی هایی مثل ریسینگ مثل Forza، بازی های شوتری مثل Gears of War و بازی های پلتفرمر مثل Ori و… همه جزو لاین آپ ایکس باکس وان هستند. همچنین کنسول خیلی خوبی برای بازی های قدیمی است، به لطف قابلیت پشتیبانی از بازی های Xbox 360.

همچنین مایکروسافت اعلام کرد تمام بازی های فرست پارتی ایکس باکس سری ایکس و اس برای ایکس باکس وان هم منتشر میشوند. این بدین معناست که هنوز ماجراجویی های جدید با کنسول قدیمی پیش رو دارید و هنوز این کنسول از دور خارج نشده است. اما هنگام خرید باید به مدل ایکس باکس وان دقت کنید. ایکس باکس وان اس در اجرای بازی های جدید ممکن است کم بیاورد پس اگر نمی خواهید این اتفاق بیفتند ایکس باکس وان ایکس را بخرید.

در حالی که وسوسه و طمع در خرید کنسول های نسل جدید خیلی زیاد است، دلایل زیادی هم برای خرید کنسول های نسل قبل است. در سال 2021 بازی های خیلی خوب و با قیمت های به صرفه ای منتشر میشوند و همینطور ویژگی هایی مثل بازی بین پلتفرمی و حتی بین نسلی خواهند داشت. پس اگر قابلیت و توان خرید کنسول های نسل نهم را ندارید باید خریدن یک کنسول PS4 یا Xbox One را در نظر بگیرید.

با وجود نسل نهم و کنسول ایکس باکس سری ایکس (XBOX Series X) آیا خرید کنسول ایکس باکس وان (XBOX ONE) درست است؟
با وجود نسل نهم و کنسول ایکس باکس سری ایکس (XBOX Series X) آیا خرید کنسول ایکس باکس وان (XBOX ONE) درست است؟
  • نتیجه گیری: «بالاخره پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان بخریم یا نه؟!»

مطالبی که در بالا خواندید بیشتر جنبه فنی داشت و اگر بخواهیم حالا به این قضیه نگاه دقیق تر و نتیجه گرایانه تری داشته باشیم، با توجه به شرایط فعلی کشور و بازار افتضاح آن و قیمت های نجومی کنسول پلی استیشن 5 (PS5) و ایکس باکس سری ایکس (XBOX Series X)، در صورتی که بودجه شما فرسخ ها دور از بودجه این دو کنسول نسل نهمی است، بدون معطلی به سراغ کنسول پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان (XBOX ONE) بروید؛ متاسفانه علی رغم اینکه در کشورهای تراز اول و پیشرفته، با انتشار کنسول های نسل نهمی، کنسول های نسل هشتمی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان دچار تخفیف شده اند، اما در کشور ما علاوه بر اینکه خبری از کاهش قیمت ها نیست، بلکه روز به روز به اندازه یک محصول جدید که تازه وارد بازار می شود، دچار افزایش می شود.

بالاخره پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان بخریم یا نه؟!
بالاخره پلی استیشن 4 (PS4) یا ایکس باکس وان بخریم یا نه؟!

مقالات تخصصی مربوط به تحلیل و بررسی صنعت گیم ایران و جهان را از سایت پلی مگ دنبال کنید:

امیدوارم به سوال شما «پلی استیشن 4 یا ایکس باکس وان بخریم؟» پاسخ داده باشیم.
با این وجود آیا قصد خرید PS4 یا XBOX ONE را دارید؟

منبع: سایت پلی مگ

5 / 5 ( 2 امتیاز )

The post آیا خرید کنسول های PS4 و XBOX ONE اشتباه است؟ | کنسول نسل هشتمی بخریم یا نخریم؟ appeared first on پلی مگ: تازه های سینما و بازی.