امروز مدیر عامل شرکت Sony Interactive Entertainment یعنی "جان کودرا" در یک سورپرایز بیانیه‌ای را در وبلاگ Sony منتشر کرد که بر طبق آن بازیکنان PS4 می‌توانند به قابلیت کراس-پلی دسترسی پیدا کنند.

به گزارش پردیس گیم و به نقل از dualshockers، "کودرا" پذیرفت که دارندگان PS4 مدت زیادی است منتظر بازی به صورت کراس-پلی می‌باشند و همچنین از صبور بودن آن‌ها قدردانی کرد. با تمام این اوصاف، شرکت Sony مسیری را برای پشتیبانی از قابلیت کراس-پلی مبنی بر عناوین ترد-پارتی شناسایی کرده است.

اولین قدم در این مسیر، عرضه بتای عمومی و آزاد برای بازی فوق محبوب Fortnite‌ که در آن تمامی بازیکنان بر روی کلیه پلتفرم‌ها قادر خواهند بود با یکدیگر به بازی بپردازند. این پلتفرم‌ها شامل کنسول‌ها، گوشی‌های موبایل و کامپیوترهای شخصی می‌شود.

بر طبق گفته‌های "کودرا"، به وسیله بتای آزاد می‌توان فرصتی را رقم زد تا مطمئن شویم که قابلیت کراس-پلی به بهترین شکل در Playstation پیاده سازی می‌شود.

"به مدت 24 سال ما بهترین تجربه بازی را به طرفداران ارائه داده‌ایم. امروز، با برقراری قابلیت کراس-پلی بین تمامی پلتفرم‌ها می‌خواهیم که تجربه بازی کردن را به سطح جدیدی برسانیم. ما تجزیه و تحلیل‌های زیادی را انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که تجربه این قابلیت بر روی Playstation‌ به بهترین نحو صورت گیرد و در آینده نیز بتوان از آن برای ایجاد تعامل گیمرها استفاده کرد."

در انتها لطفا نظرات خود را در مورد بیانیه فوق با ما به اشتراک بگذارید.