Insomniac Games یک استودیوی بازی‌سازی می‌باشد که در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. این استودیو در سال 1994 توسط "تد پرایس"(Ted Price) و با نام Xtreme Software تاسیس شد و سال بعد نیز با عنوان Insomniac Games مجددا نام‌گذاری شد. این توسعه‌دهنده بیشتر برای ساخت فرنچایز‌هایی مانند Ratchet and Clank و Resistance که هر دو از عناوین انحصاری پلتفرم Playstation هستند، شناخته می‌شود. اولین بازی این استودیو، Disruptor بود که در سال 1996 برای پلی‌استیشن 1 منتشر شد و پس از آن، 3 نسخه از فرنچایز Spyro توسط Insomniac Games برای این کنسول ساخته شد. در نسل 6م نیز 4 نسخه از فرنچایز Ratchet and Clank توسط این استودیو و برای PS2 توسعه یافت. سزی بازی Resistance نیز در نسل هفتم توسط Insomniac Games برای کنسول PS3 ساخته و توسط Sony منتشر شد.

حال ویدئویی به مناسبت 25 سالگیِ تاسیس این استودیو منتشر شده است که در پردیس‌گیم می‌توانید آن را مشاهده و یا دانلود کنید.

دانلود با کیفیت HD – دانلود با کیفیت SD

تماشا به صورت تمام صفحه

آخرین ساخته‌ی Insomniac Games بازی Marvel's Spider-Man می‌باشد که توسط منتقدان و بازیکنان مورد تمجید قرار گرفت و برای شرکت ناشر یعنی Sony نیز سود زیادی به همراه داشت. از اخبار مربوط می‌توان به MARVEL’S SPIDER-MAN پرفروش‌ترین بازیِ ابرقهرمانی در 15 سال اخیر بوده است، اشاره کرد. هم‌چنین نرخ تکمیل Marvel's Spider-Man عدد 50.3 درصد می‌باشد؛ به عبارتی بیش از نصف کسانی که جدیدترین محصول Insomniac Games را تجربه کرده‌اند، این عنوان را تا پایان بخش داستانی 15-20 ساعته‌ی آن ادامه داده‌اند.