Menu

فروش ۴۵۰ میلیون دلاری «دکتر استرنج» در هفته اول اکران

قسمت جدید فیلم اختصاصی شخصیت «دکتر استرنج» در هفته نخست اکران، بهترین افتتاحیه سال را به نام خود زد.

فیلم سینمایی «دکتر استرنج؛ مولتی‌ورس جنون» توانست در افتتاحیه آخر هفته خود با فروش ۱۸۵ میلیون دلاری در گیشه داخلی بزرگترین افتتاحیه یک فیلم سینمایی در سال ۲۰۲۲ را از آن خود کند.

قسمت دوم فیلم اختصاصی شخصیت «دکتر استرنج» که به تازگی اکران خود را در سینماهای سراسر دنیا آغاز کرده، یکی از فیلم‌های مهم ابرقهرمانی است که استودیو مارول اخیرا روانه اکران کرده است.

بندیکت کامبربج (دکتر استرنج)، الیزابت اولسن (واندا)، بندیکت وانگ (وانگ)، ریچل مک آدامز (کریستین پالمر)، چیویتل اجیوفور (موردو) بازیگران اصلی این فیلم هستند که پیش از این در آثار قبلی مارول حضور داشتند.

شارلیز ترون، بازیگر مطرح سینمای هالیوود نیز نقش کوتاهی در این فیلم خواهد داشت، او بازیگر نقش «کلیا» است که به احتمال فراوان پس از این هم در پروژه‌های بعدی ابرقهرمانی به ایفای نقش خواهد پرداخت.

فیلم «دکتر استرنج؛ مولتی‌ورس جنون» به جز فروش خوب داخلی در خارج از کشور نیز تاحدودی موفق بود و توانست با رسیدن به رقم ۲۶۵ میلیون دلار در گیشه جهانی مجموع فروش خود در هفته اول را به رقم ۴۵۰ میلیون دلار برساند و پرفروش‌ترین فیلم امسال تا به اینجا لقب بگیرد.

البته چند فیلم دیگر که امسال قرار است اکران شوند، رقبای اصلی این فیلم برای شکستن رکورد هستند، یکی قسمت جدید شخصیت «ثور» با بازی کریس همسورث و دیگری قسمت دوم فیلم «آواتار» که این اثر امید فراوانی برای شکستن رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را هم دارد.