Menu

ویژه‌برنامه‌های شبکه پنج برای ماه رمضان اعلام شد

شبکه پنج سیما شبکه همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه‌های متنوعی را برای روزه‌داران تدارک دیده است.

از روابط عمومی شبکه پنج سیما، این شبکه همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه‌های متنوعی همانند سریال «مسافران شهر»، «جشن رمضان»، «شهر زیبا»، «قرار بهشت»، «مستندهای نستوه»، «پروانه و روایت آرزو»، «انس با قرآن»، «تنها مسیر» و… را برای روزه‌داران تدارک دیده است.

«مسافران شهر»

سریال تلویزیونی «مسافران شهر» به تهیه‌کنندگی پرویز امیری و کارگردانی مشترک سیروس حسن‌پور و احمد معظمی در ماه رمضان ۱۴۰۱ هرشب ساعت ۱۹ از قاب شبکه پنج پخش می‌شود. دانلود سریال

ربع قرن با «جشن رمضان»

برنامه قدیمی و خاطره انگیز «جشن رمضان» در بیست‌وپنجمین سالگرد پخش تلویزیونی خود و در ماه مبارک رمضان به تهیه‌کنندگی کاوه امیری و اجرای قدسیه صالحی هرشب ساعت ۲۱:۴۰ از قاب شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مردم ایران خواهد بود. این برنامه با محوریت گسترش فرهنگ نوع‌ دوستی و کمک به نیازمندان درتمامی استان‌ها، سعی دارد تا فرصتی برای مردم خیرخواه کشورمان برای خدمت به نیازمندان فراهم سازند.

تلاش ویژه برنامه «جشن رمضان» کشف فرصت‌های شغلی برای مدد جویان آماده به کار در کمیته امداد امام خمینی(ره) است. این هدف‌گذاری با دعوت از مهمانان ویژه کار آفرین از سراسر کشور محقق خواهد شد. برنامه “جشن رمضان” کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما با فراهم ساختن فضایی شاد و معنوی با اجرای قدسیه صالحی و مهمان ویژه خود بابک افرا از مخاطبان همراه خود میزبانی خواهد کرد.

«شهر زیبا» در شب‌های رمضان

«شهر زیبا» عنوان دیگر ویژه برنامه زنده گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که در شب‌های ماه رمضان ساعت ۲۰ مهمان خانه مخاطبان می‌شود.

«پروانه»؛ روایتی نو و متفاوت از زنان موفق

مستند «پروانه» به کارگردانی محمد مهدی سهرابی و تهیه‌کنندگی منا اورعی دیگر برنامه معارفی شبکه پنج سیما است که تقدیم نگاه پر مهر مخاطبان می‌شود. این برنامه معرف زنان موفق و ایثارگری و فعال در عرصه‌های علمی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و … است که با همه رنج‌ها و سختی‌های پیش رو پرواز را انتخاب کردند و به انجام کارهای بزرگ فکر می‌کنند. این مستند با تلفیق بخش‌های رئال و نقاشی شن با روایتگری لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون و با هنرمندی فاطمه عبادی است تا روایت نو و جدیدی را به مخاطبان ارائه نماید. برنامه «پروانه» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیماست. دانلود برنامه مهمونی

«روایت آرزو» کودکان کار

برنامه «روایت آرزو» به تهیه‌کنندگی علی موحد، کاری از گروه معارف شبکه پنج سیماست که ماه رمضان هر روز ساعت ۱۶:۱۰ تماشایی می‌شود. این برنامه با محوریت برآورده شدن یک آرزو از کودکان کار توسط بانوان موفق در ۳۰ قسمت تهیه و تولید شده است. برنامه «روایت آرزو» محل تلاقی آرزوهای برآورده شده و آرزوهای تازه متولد شده کودکان کار است. رسالت برنامه «روایت آرزو» معرفی بانوان کارآفرین و موفق، ارائه الگو به جامعه و حمایت از کودکان کار است. این برنامه قصد دارد، این پیام را به مخاطب برساند که آرزوهای افراد دست یافتنی‌ است و می‌شود باتلاش و پشتکار به اهداف و آرزوها جامه عمل پوشاند. در این مجموعه ۳۰ قسمتی، در ایام ماه مبارک رمضان ۳۰ کودک به آرزوهای خود می‌رسند.

«قرار بهشت» از گلزار شهدای تهران

ویژه برنامه سحر شبکه پنج سیما به تهیه‌کنندگی توحید عرب و با اجرای فرزاد جمشیدی در ماه رمضان ۱۴۰۱ از گلزار شهدای بهشت زهرا(س)، شب زنده‌داران ضیافت الهی را همراهی می‌کند. این برنامه از یک ساعت و نیم قبل از اذان صبح تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود. امین فروغی کارشناس و پژوهشگر تاریخ و ادبیات در «قرار بهشت» به بررسی فضائل حضرت علی (ع) در متون تاریخی می‌پردازد.
ویژه برنامه سحر شبکه پنج سیما با حضور خانواده محترم شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعان حرم از گلزار بهشت زهرا (س) تماشایی می‌شود و با بخش‌های مختلف مانند مناجات‌خوانی از اماکن متبرکه حرم رضوی، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و… تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.

«انس با قرآن»

ویژه برنامه «انس با قرآن» در ماه مبارک رمضان هر روز به‌صورت زنده بعد از نماز ظهر و عصر از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) شهرستان ری پخش می‌شود. این برنامه پخش روزانه یک جزء از قرآن کریم به‌صورت ترتیل با حضور قاریان بین‌المللی و ممتاز قرآن را تدارک دیده است. محفل «انس با قرآن» به تهیه‌کنندگی خشایار بکان و با اجرای عباس سلیمی هر روز تقدیم نگاه روزه‌داران الهی می‌شود.

«تنها مسیر» با حضور پناهیان

گروه معارف شبکه پنج سیما، در ماه مبارک رمضان برای روزه‌داران برنامه «تنها مسیر» با سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان را بعد از اذان ظهر پخش می‌کند. این برنامه به تهیه‌کنندگی محمد هادی سلیمی‌زاده با حضور مردم پخش می‌شود.

امید آفرینی به روایت «نستوه»

مستند ترکیبی – روایی «نستوه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی صفا چاوش اوغلی کاری از گروه کودک و خانواده هر شب ساعت ۲۱ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این مستند نمایشی روایی با محوریت امید آفرینی برای افراد با توانایی‌های متفاوت در ماه مبارک رمضان تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود. مستند «نستوه» میزبان مهمانانی ویژه از سراسر ایران با توانمندی‌های بسیار خاص است که شخصیت اصلی برنامه رضا ابرقویی در نقش رسام در عمارت کاظمی با آن‌ها گپ و گفت صمیمانه‌ای دارد. بیست‌وپنج مهمان «نستوه» هر کدام توانمندی‌های خاصی در عرصه‌های علمی، ورزشی، فرهنگی و… دارند که موفق شده‌اند با وجود معلولیت رتبه‌های جهانی و کشوری کسب کنند.

این مستند نمایشی روایت زندگی دو برادر به نام‌های رهام و رسام هستند که یکی از این دو برادر به نام دکتر رسام دارای توانایی‌های خاص هست و سعی دارد با افراد این قشر در خانه پدری خود گفت‌وگو کند اما برادر رسام یعنی رهام (خشایار یدالهی) به دنبال تصاحب خانه پدری است و…. حمید زعفرانی نیز در نقش دوست دکتر رسام در این مجموعه نیز نقش آفرینی می‌کند.