Menu

همه چیز درباره فصل سیزدهم سریال Doctor Who [تاریخ پخش + بازیگران + داستان]

هر آنچه باید از فصل 13 سریال دکتر هو بدانید

با توجه به موفقیت سریال تلویزیونی Doctor Who از سال 1963، می‌توانیم با خیال راحت بگوییم که تاریس به این زودی‌ها سریال دکتر هو را ترک نخواهد کرد. هواداران وهویان (Whovian) هنوز نمی‌تواند کمکی کند، اما زمانی که شورانر این سریال یعنی کریس چیینال (Chris Chibnall) بازگشت فصل سیزدهم سریال Doctor Who را تایید کرد، نفش راحتی کشیدیم. با سایت پلی مگ همراه باشید.

زمانی که رادیو تایمز از او پرسید که آیا سریال را ترک می‌کند؟ گفت:«قطعاً رفتن من از این سریال حقیقت ندارد. ما در حال برنامه‌ریزی روی سریال‌های بعدی پس از این سریال هستیم.»

بنابراین، چیبنال و گروهش چه چیزی برای دکتر خوب در نظر گفته‌اند؟ و ویبلی وابلی (Wibbly-Wobbly) نه تایمی ویمی (timey-wimey) یا همان تق و لق بودن چیزها در فصل سیزدهم این سریال چگونه است؟

بازیگران فصل سیزدهم سریال Doctor Who

به غیر از کریستوفر اکلستون، تمام دکترهای مدرن از جمله جودی ویتاکر در سه فصل درگیر این سریال بودند.

دکتر سیزدهم در مصاحبه‌ای با Entertainment Weekly، این موضوع را فاش می‌کند که او قطعاً برای دور دیگری در تاریس برخواهد گشت و می‌گوید:«من در یک فصل دیگر هم حضور دارم و نباید بگویم که ممکن است حضور انحصاری داشته باشم، اما نمی‌دانم گفتنش برای من فایده‌ای دارد یا نه، چون ممکن است دروغ باشد! از طرفی، این نقش‌ها دست به دست می‌شود، ولی هنوز نشده و من سر جای خودم محکم وایستادم.»

بازیگران فصل 13 سریال Doctor Who
بازیگران فصل 13 سریال Doctor Who

دو تا از همراهان او یعنی گراهام با نقش‌آفرینی بردلی والش و رایان با بازی توسین کول در پایان یک قسمت ویژه به نام Revolution of the Daleks، از سریال می‌روند؛ قسمتی که قرار است در اولین روز از سال نو منتشر شود و آن‌ها بعد از آن دیگر برای فصل 13 دکتر هو برنخواهند گشت.

چیبنال در ستون مجله دکتر هو و بخش «یاداشت‌های تولید» نوشت:«آخرین روز فیلمبرداری خود را با آن دو در اواسط ماه اکتبر سال 2019 داشتیم و هنوز هم فکر نمی‌کنم که برای هیچ کدام از ما باورکردنی باشد که بدانیم آنها دیگر در فصل سیزدهم سریال Doctor Who حضور نخواهند داشت. هنوز هم برای بازگشت آن‌ها منتظر هستیم. بنابراین، از توسین و برد ممنون هستیم. زمان‌های شگفت‌انگیز و لذت‌بخشی را با این دو بازیگر سپری کردیم. سریال دکتر هو خوش‌شانس بود که شما را داشت و شما باعث افتخار این سریال و تا همیشه عضوی از این خانواده هستید. هرچند، ماندیپ گیل با نقش یاز بازخواهد گشت.

ما همچنین از ساشا دوان پرسیدیم که علی‌رغم اتفاقاتی که در پایان قسمت «The Timeless Children» رخ داده، علاقه دارد در نقش استاد در فصل‌های آینده سریال بازگردد؟

او گفت:«آره، من تمایل دارم برگردم. راستش منتظر هستم تا از من خواسته شود. فکر می‌کنم، اوه، امیدوارم این یک چیز معمولی باشد!»

میشل گومز در نقش میسی هم تمایل خود را برای بازگشت به دنیای دکتر هو نشان داده و به سایت دیجیتال اسپایی گفت:«از طرفی دوست دارم به سریال دکتر هو بازگردم. بله، من در دسترس هستم. خب، من واقعاً نمی‌خندم، الان نه ولی بعدا چرا.

تاریخ پخش فصل 13 سریال Doctor Who چه زمانی است

شبکه BBC در اوایل دسامبر تایید کرد که تولید فصل سیزدهم سریال Doctor Who ده ماهه خواهد بود و تعداد اپیزودهای آن هم به دلیل محدودیت‌های اعمال شده توسط همه‌گیری کرونا، از 11 اپیزود به 8 اپیزود کاهش پیدا کرده است. رادیو تایمز گفت که چینبال در ستون خود نوشت:«ما در حال فیلمبرداری هستیم.»

او گفت:«فکر نمی‌کنم که تیم تولید فیلم و سریال‌ها در حال حاضر ادعا کنند که شرایط و فرآیند تولیدشان روند ساده‌ای دارد. ساخت یک سریال درام تلویزیونی لحظه‌ای است و تقاضای‌های ساخت آن هم از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این کار قبل از این است که شما سریال دکتر هو معمولی با هیولاها، موانع و آب و هوایی ولزی تماشا کنید. همانطور که من این یادداشت را در سه‌شنبه می‌نویسم، تیم تولید سریال هم هفته‌ی آب و هوایی سختی را در محل فیلمبرداری داشتند و فکر می‌کنم هنوز هم از جمعه قبل خیس هستند. این شرایط بوده و تا ماه‌های بعد هم ادامه‌دار خواهد بود. امیدوار هستیم فصل سیزدهم سریال Doctor Who در سال 2021 روی آنتن برود و بدون بدتر شدن وضعیت، ساخت آن را تمام کنیم.»

تاریخ انتشار فصل سیزدهم دکتر هو
تاریخ انتشار فصل سیزدهم دکتر هو

در فصل 13 سریال دکتر هو شاهد چه اتفاقاتی هستیم؟

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی درباره فصل سیزدهم سریال Doctor Who در دسترس نیست و بدون تاردیس هم مدتی طول می‌کشد تا چیزهای خاصی را متوجه شویم. همچنین، قسمت ویژه این سریال روی روایت‌های آینده این سریال تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین، باید دید که آخرش چه می‌شود.

این را می‌دانیم که دکتر با دالکس روبه‌رو می‌شود، اما او در ابتدا باید از زندان فضایی فوق امنیتی که در آن است، فرار کند. خوشبختانه، جان بارومن در نقش کاپیتان جک هارکنس برمی‌گردد و به او و گروهش کمک می‌رساند.

داستان فصل سیزدهم سریال Doctor Who
داستان فصل سیزدهم سریال Doctor Who

هرچند، به راحتی می‌توان گفت که اوج لحظه‌های فصل سیزدهم سریال Doctor Who مانند اوج لحظات The Timeless Child و The Lone Cyberman خواهد بود. در حقیقت، قسمت The Timeless Child واقعاً رمزورازهای کاملاً جدیدی مانند نژاد حقیقی دکتر و ماهیت سازمان دیویژن را افشا می‌کند که در فصل‌های آینده شاهد آن خواهیم بود.

چینبال اپیزودهای فصل 13 سریال دکتر هو را در ستون مجله‌اش، دیوانه‌کننده، هیجان‌انگیز، جذاب و ترسناک توصیف و اضافه می‌کند:«نگاه کنید، یک دکتر اونجاست. تاردیس در مکان‌ها، لوکیشن‌ها و ماجراهای جدیدی حضور خواهد داشت. او برمی‌گردد تا مردم و دنیاها را نجات دهد.

آخرین اخبار سینما و تلویزیون را از سایت پلی مگ دنبال کنید:

از فصل 13 سریال دکتر (Doctor Who) چه انتظاراتی دارید؟

منبع: پلی مگ

5 / 5 ( 2 امتیاز )

The post همه چیز درباره فصل سیزدهم سریال Doctor Who [تاریخ پخش + بازیگران + داستان] appeared first on پلی مگ: تازه های سینما و بازی.