Menu

عجیب اما واقعی؛ اجرای بازی های PS2 در XBOX Series X/S

همه چیز درباره اجرای بازی های پلی استیشن 2 روی ایکس باکس سری ایکس و اس

در یک رویداد جالب، معلوم شد که ایکس باکس سری X و S قادر به انجام کاری هستند که PS5 نیست. اجرای بازی های PS2 بوسیله شبیه ساز. همانطور که انتظار میرفت این ویژگی به صورت رسمی توسط ماسکروسافت ارائه نشده است. اما کمی پیچیده است. حالت توسعه دهنده کنسول باید از طریق اپلیکیشن Universal Windows نصب شود. که ثبت نام آن 20 دلار هزینه دارد و باید به اپلیکیشن هم دسترسی داشته باشد.

نکته بعدی هم اینکه نرم افزار RetroArch که یک نرم افزار شناخته شده در زمینه اجرای بازی های قدیمی روی دستگاه های مختلف است را باید بر روی XBOX سری X یا S نصب کنید. برنامه PCSX2 نیز در حال توسعه است و گزارش شده است که مشکلاتی در آن وچود دارد، مثلا این برنامه نمی تواند بازی های با حجم بالاتر از 2GB را اجرا کند.

یوتوبری با نام Modern Vintage Gamer بازی خدای جنگ را با شبیه ساز اجرا کرد و فهمیدیم که با کیفیت اصلی بازی در PS2، اجرا میشود.

همچنین یک روش ساده تر برای اجرای PCSX2 نیز وجود دارد. این روش از ورژن کامل RetroArch که در فروشگاه ایکس باکس بعنوان یک نرم افزار خصوصی لیست شده است استفاده میکند. این ورژن محدودیت حجم بازی را از بین میبرد اما برای دریافت این برنامه به یک دعوت از طرف سازنده برنامه (turnip3) نیاز دارید. اما احتمال دارد که مایکروسافت این مشکل را برطرف کند. جالب است بدانید تنها 1500 نفر از طریق این روش برنامه RetroArch را برای Xbox سری X یا S دانلود کرده اند.

گزارش شده است که برنامه RetroArch همچنین قادر است عناوین کنسول های قدیمی ای مثل Dreamcast، GameCube و Wii را روی Xbox سری X/S اجرا کند. لازم به ذکر است که PS5 تنها میتواند بازی های PS4 را اجرا کند و برای اجرای بازی های PS2 و PS3 شما باید عضو سرویس استریمینگ Playstation Now شوید.

از طرفی دیگر Xbox Series X/S قادر است بازی های Xbox، Xbox 360 و Xbox One را اجرا کند. این ویژگی به لطف XBMX (Xbox Media Centre) امکان پذیر شده است. نرم افزاری که به دارندگان کنسول اجازه میدهد تا چندین شبیه ساز مختلف بر روی اولین کنسول مایکروسافت نصب کنند. زمانی سرویس استریمینگ محبوب به نام Plex بر اساس کد های ارجینال XBMX ساخته شده بود.

هنوز معلوم نیست سونی برای اجرای بازی های قدیمی بیشتر پلی استیشن روی PS5 برنامه ای دارد یا نه.

آخرین اخبار بازی های ویدیویی و گیم را از رسانه پلی مگ دنبال کنید!

نظر شما نسبت به اجرای بازی های پلی استیشن 2 در ایکس باکس سری ایکس و اس چیست؟

منبع: سایت پلی مگ

5 / 5 ( 2 امتیاز )

The post عجیب اما واقعی؛ اجرای بازی های PS2 در XBOX Series X/S appeared first on پلی مگ: تازه های سینما و بازی.