Menu

فیل اسپنسر: انحصاری‌های Bethesda به تفکیک و موردی بررسی خواهند شد، اما پلتفرم ایکس باکس “بهترین مکان برای بازی” است

در حالی که به طور کلی یک هفته بزرگ برای صنعت بین پیش فروش مستقیم Xbox Series S و X و همچنین شروع نمایشگاه Tokyo Game Show 2020 بوده است، بزرگترین خبر هفته با اعلام مایکروسافت آغاز شد خرید Bethesda در کنار همه استودیوها و IP های آن. بدون شک این یک خبر شوکه کننده بود و سوالات زیادی باقی مانده است که بزرگترین آن‌ها بحث انحصاری است: آیا بازی‌های Bethesda چند پلتفرمی باقی خواهند ماند یا منحصر به پلتفرم Xbox خواهد بود؟ خب، فیل اسپنسر به طور قطعی نمی‌گوید، اما او نظراتی داده است که می‌توانیم حداقل نگاهی به آن‌ها بیاندازیم.

به گزارش پردیس‌گیم و با توجه به جزئیات منتشر شده در مورد صحبت اسپنسر با بخش مالی یاهو، از اسپنسر به طور کامل پرسیده شد که آیا عناوین Bethesda انحصاری است یا اینکه به سیستم عامل‌های دیگر نیز می‌آیند. او تا حد زیادی از این سوال طفره رفت و گفت این موضوع مورد به مورد در بازی‌ها متفاوت است، اما گفت که او این حرکت را یک امتیاز بزرگ برای Game Pass می‌داند، که عناوین Bethesda را در اولین روز خدمات پس از نهایی شدن معامله مشاهده خواهد کرد و اینکه جامعه Xbox باید آن را به عنوان یک سرمایه گذاری در پلتفرم خود ببیند و او گفت که این پلتفرم بهترین مکان برای انجام این بازی‌ها ‌می‌باشد.

"اما به عنوان جامعه Xbox ، آنچه آن‌ها باید احساس كنند این است كه سرمایه گزاری بزرگی در تجربیاتی كه قصد دارند در پلتفرم Xbox داشته باشند، صورت گرفته است. و ما می‌خواهیم پلتفرم Xbox کاملاً به شعار خود که "بهترین مکان برای بازی" است عمل کرده باشیم و فکر می‌کنیم در دسترس بودن کامل تمام بازی‌ها بخشی از آن است. "

شما می‌توانید چندین جمله را در این بیانیه مشاهده کنید، اما به نظر می‌رسد که قسمت مربوط به اکوسیستم Xbox به بازی‌ها فقط در آن اکوسیستم اشاره دارد، اگرچه روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند منظور شعار شرکت، بهترین مکان برای بازی را برساند مانند DLC انحصاری یا موارد دیگر جنبه‌های فنی مانند وضوح یا ویژگی‌های گرافیکی. البته از سوی دیگر گفته شده که Bethesda انتشار بازی‌ها را زیر چتر خود ادامه خواهد داد، اما هنوز مشخص نیست که این میزان آزادی تا چه اندازه برابر خواهد بود، هرچند این امیدواری وجود دارد که بازی‌ها هنوز می‌توانند روی سیستم‌های سونی و نینتندو منتشر شوند. در حالی که هنوز همه چیز نامشخص است، با این حال من نمی‌توانم دلم را به دیدن Elder Scrolls یا DOOM بعدی روی دستگاه رقیب خوش کنم.

نظر شما چیست دوستان؟