به گزارش پردیس‌گیم SONY تایید کرد روز جمعه مورخ ۱۶ خردادماه در ساعت ۰۰:۳۰ دقیقه بامداد اولین رویداد مرتبط با کنسول PlayStation 5 را پخش خواهد کرد. این مراسم که پیش از این توسط چندین منبع داخلی معتبر تایید شده بود، کمی بیشتر از یک ساعت خواهد بود. همچنین آقای جیم رایان (Jim Ryan) بیان کرد این رویداد، بخشی از برنامه‌های SONY برای PS5 می‌باشد و در هفته‌های آینده شاهد نمایش‌های بیشتری خواهیم بود. SONY اعلام کرده‌است که در این مراسم خبری از نمایش کنسول نیست و فقط از بازی‎‌های PS5 رونمایی خواهد شد، اما اشاره‌ای به این مورد که آیا بازی‌های انحصاری نیز در این مراسم نمایش داده می‌شوند، نکرد.

جیم رایان در مورد این نمایش گفت: "ما مشخصات فیزیکی PS5 را با شما به اشتراک گذاشتیم و همچنین DualSense را نیز به شما نشان دادیم، اما همه این‌ها بدون بازی چه فایده‌ای دارد؟! این نمایش دیجیتالی بیشتر از یک ساعت طول خواهد کشید، و برای اولین بار همه ما با هم خواهیم بود و عملا هیجان را با هم تجربه خواهیم کرد."

"عدم وجود رویداد فیزیکی به ما فرصت فوق‌العاده‌ای داد تا به صورت متفاوتی فکر کنیم و شما را با خود به این ماجراجویی بیاوریم و امیدواریم، بیشتر از قبل به هم نزدیک‌تر شویم. این بخشی از سری برنامه‌های ما برای PS5 است و به شما اطمینان خاطر می‌دهیم که بعد از برنامه هفته بعد نیز، ما چیزهای بسیاری برای نمایش به شما خواهیم داشت."

شرکت SONY به تازگی به سازندگان بازی ها گفته است که هر بازی که بعد از ماه جولای برای عرضه بر روی PS4 مورد تایید قرار می گیرد، باید بر روی PS5 هم عرضه شود.

شما قادر خواهید بود که این مراسم را از صفحه YouTube و Twitch رسمی PlayStation مشاهده کنید.

در ادامه می‌توانید این تیزر را مشاهده کنید:

دانلود HD – دانلود SD

تماشا به صورت تمام صفحه