در اواخر ماه سپتامبر بود که رئیس سابق استودیوهای جهانی سونی آقای "شان لیدن" از این کمپانی جدا شده و هیچ دلیلی برای این موضوع مشخص نگردید. حال به نظر می‌رسد که جدایی لیدن از سونی به دلیل اختلافات شدید یا مسائلی از این قبیل نبوده است.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از Pushsquare، آقای "شان لیدن" بر روی توئیتر به موسس استودیوی گریلا گیمز "هرمن هالست" به مناسبت ریاست استودیوهای جهانی سونی تبریک گفت:

"آرزوی بهترین‌ها را برایت دارم. تو فوق‌العاده خواهی بود برادر، مغزهایمان را منفجر کن."

همچنین، اعلام شد که "انجی اسمتس"، "جان ون بیک" و "مایکل ون در لیو" جانشینان هالست در استودیوی گریلا گیمز بوده و به صورت مشترک به عنوان سران این استودیوی محبوب فعالیت می‌کنند. لیدن بر روی توئیتر به این اشخاص نیز تبریک گفت:

"و تبریک به شما "جی بی" و مایکل و انجی. گریلا گیمز برنامه‌هایی بزرگ و جاه‌طلبی عظیمی دارد. شما 3 تن بیش از این حد از چالش هستید. همانند همیشه، باعث افتخار ما شوید."

دیدن این موضوع که لیدن هیچگونه مشکلی با سونی نداشته و برای آینده‌ی این کمپانی آرزوی موفقیت می‌کند، خبر بسیار خوبی است. لیدن در طول سالیان اخیر در کنفرانس‌های مطبوعاتی سونی حاضر شده و نقش مهمی در فروش فوق‌العادة‌ی PS4 داشت. از اخبار مربوط می‌توان به از این پس "شوهی یوشیدا" وظیفه‌ی جدیدی در سونی بر عهده‌ دارد؛ توجه به استودیوهای سازنده‌ی بازی‌های مستقل و پرورش آن‌ها اشاره کرد.