Menu

Capcom در گزارش مالی خود خبر از افزایش فروش بازی‌ها و سود خود می‌دهد

موفقیت Capcom با محبویت ماندگار فرانچایزهای Resident Evil ،Monster Hunter World و Devil May Cry افزایش پیدا کرده است.

به گزارش پردیس گیم و به نقل از DualShockers، شرکت Capcom در گزارش مالی خود برای 3 ماه گذشته، افزایش 4.3 درصدی در فروش خالص و رشد 38.9 درصدی در سودآوری (49.9 میلیون دلار) را گزارش کرده است. این شرکت بخش زیادی از موفقیت خود را به دلیل گسترش طرفداران فرانچایزهای کلیدی خود می‌داند. عناوین ربع مالی قبلی یعنی Resident Evil 2 و Devil May Cry 5 به عملکرد خوب خود در فروش ادامه دادند. پرچمدار عناوین Capcom یعنی Monster Hunter World در یک بازه طولانی به دلیل محبوبیت ماندگار خود موفق به فروشی عالی شد.

شاید بتوان گفت علمکرد Monster Hunter World فراتر از "خوب" بوده است. این بازی از زمان عرضه خود در ژوئن سال 2018، بیش از 12.4 میلیون واحد به فروشگاه‌ها ارسال کرده است. Resident Evil 2 هم عملکرد خوبی داشته و از زمان انتشار خود در ژانویه 2019 تاکنون 4.2 میلیون واحد فروخته و با این وجود که Devil May Cry فرانچایز محبوبی بوده، اما نسخه پنجم آن که با واکنش خوبی از سوی منتقدین روبه‌رو شد، تاکنون 2.1 میلیون واحد فروش کرده است.

تمام این عناوین از نظر کیفی نسبت به بازی‌های چند سال اخیر Capcom بهبود پیدا کرده‌اند و همان لذتی را ارائه می‌دهند که بازی‌های قدیمی این شرکت در خود داشتند. پیش از این بابت عملکرد ضعیف Capcom در اوایل نسل، نگرانی‌های بابت آینده آن به‌وچود آمده بود اما به‌نظر حالا فهمیده‌اند که دلیل این سود و درآمد خوب‌شان به دلیل کیفیت بهتر و وقت‌ و سرمایه‌گذاری بیشتر روی بازی‌های‌ خودشان است.

در هر صورت به‌نظر می‌رسد دیگر نگرانی وجود نداشته باشد و Capcom همچنین به آینده هم خوش‌بین است. آن‌ها پیش‌بینی و انتظار فروش خالص 784.7 میلیون دلاری و سود 129.2 میلیون دلاری را تا مارچ 2020 دارند.