Menu

اطلاعات جدیدی از سیستم تحت تعقیب Cyberpunk 2077 و جهان آن منتشر شد

یکی از مواردی که Cyberpunk 2077 را نسبت به بازی قبلی استودیوی CD Projekt RED یعنی The Witcher 3 متفاوت می‌سازد، این است که این‌بار نه تنها در داستان و روایت داستانی، بلکه در گیم‌پلی هم شاهد آزادی بسیار زیادی هستیم.

به گزارش پردیس گیم و به نقل از Gamingbolt، حال اطلاعات بیشتری از اینکه چگونه جهان Cyberpunk 2077 جزئیات بیشتری نسبت به عناوین قبلی آن‌ها ارائه می‌دهد منتشر شده است. برای مثال، رانندگی در Night City و کشتن شخصیت‌های غیر قابل بازی بدون دلیل خوب و منطقی بلامانع بوده اما واکنش پلیس یا قانون در Night City چه خواهد بود؟ اصلا سیستم تحت تعقیب (Wanted) در این بازی چگونه کار می‌کند؟

آلوین لیو به عنوان کارگردان رابط کاربری بازی Cyberpunk 2077، راجع به جزئیات این موضوع صحبت کرد و توضیح داد پلیس‌ها در Night City توسط سایر افراد برای کشتن شما استخدام می‌شوند. این شرکت‌های سهام‌دار هستند که در پشت صحنه حضور دارند و به دولت و شاخه‌های آن نمی‌توان اعتماد کرد. این شرکت‌ها برای اعمال تصمیمات بزرگ و کوچک خود به دولت رشوه می‌دهند و اگر بیش از حد در کارهای یکی از آن‌ها دخالت کنید، ممکن است به قانون برای ردیابی و توقف فعالیت‌های شما رشوه بدهند:

"در واقع آن‌ها استخدام می‌شوند. اساسا شرکت‌های سهام‌دار Night City به قانون و پلیس رشوه می‌دهند. مثلا یکی از شرکت‌ها ممکن است قانونی تصویب کند که دیگر نتوانید دارو بفروشید. تنها دلیلی که آن‌ها توانسته‌اند این قانون را به تصویب برسانند، رشوه دادن به دولت بود و از آن به نفع خود و نماینده خود استفاده می‌کنند بنابراین Night City جایی نیست که بشود به دولت اعتماد نمود. احتمالا مردم خوبی هم پیدا می‌شوند ولی این شهری است که همه مدام می‌خواهند نابودی یکدیگر را ببینند."

لیو در ادامه واضح ساخت که سیستم قانون هم در بازی وجود دارد – و سازندگان هنوز مشغول کار و آزمایش آن هستند – اما تاثیر بسزایی برروی تجربه شما نمی‌گذارد و مثل The Witcher بیشتر برروی رفتار دیگران تاثیرگذار خواهد بود:

"ما سیستمی داریم که هنوز در حال آزمایش و تکرار آن هستیم. اگر مردم زیادی را بکشید، سایر افراد هم با شما رفتار خوبی نخواهند داشت. برخی مردم را نمی‌توانید بکشید زیرا باعث قفل شدن یک ماموریت می‌شود و چنین چیزی مربوط به طراحی بازی است ولی عنوان ما براساس آن شکل نمی‌گیرد. من آن را با The Witcher 3 مقایسه می‌کنم که مثلا اگر یکی از روستایی‌ها را می‌کشتید، سربازان به یکدفعه از ناکجا آباد پیدایشان نمی‌شد اما در صورتی که در شهر بزرگی باشید و یکی از سربازان شما را ببیند و افرادی هم برای کمک جیغ و فریاد بزنند، مردم می‌آیند و برای متوقف کردن شما تلاش می‌کنند و معمولا بسیار قوی خواهند بود."

در ادامه از لیو پرسیده شد آیا می‌توان به حدی مردم عادی را کشت تا پلیس ما را دستگیر کند و به زندان بفرستد یا نه، اما او اینگونه پاسخ داد: "متاسفم، نمی‌توانم چیزی در این مورد اسپویل کنم (لو بدهم)."

بازی Cyberpunk 2077 قرار است در تاریخ 16 آپریل 2020 (28 فروردین 1399) برای پلتفرم‌های PC ،PS4 و Xbox One منتشر شود.