Menu

دولت آمریکا بازی League of Legends را از دسترس کاربران ایران و سوریه خارج کرد

طرفداران بازی محبوب League of Legends در ایران و سوریه پس از اینکه در چند وقت اخیر تنش‌ها میان این 2 کشور و آمریکا افزایش یافته، از دسترسی به بازی منع شده‌اند.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از Eurogamer، طبق اعلام Dot Esports از دیروز یعنی 22 ژوئن بازیکنان گزارش داده‌اند که پیام‌هایی مبنی بر اینکه دسترسی آن‌ها به بازی به خاطر تحریم‌های تجاری دولت آمریکای‌شمالی قطع شده، دریافت کرده‌اند. به نظر می‌رسد توسعه‌دهنده League of Legends یعنی Riot Games در این مورد هیچ حق انتخابی به جز پیروی از قانون نداشته است.

این پیام که توسط یک بازیکن ایرانی در در فروم رسمی سایت League of Legends منتشر شده در این مورد می‌گوید: "به خاطر قوانین و مقررات دولت آمریکای‌شمالی، بازیکنان در کشور شما در حال حاضر نمی‌توانند به League of Legends دسترسی داشته باشند. "

"چنین محدودیت‌هایی تنها توسط دولت آمریکای‌شمالی می‌توانند تغییر کرده پس اینکه در چه زمانی و آیا اصلا این قانون تغییر خواهد کرد یا نه، در حوزه اختیارات ما نیست. منتظریم تا هر چه زودتر بتوانیم شما را دوباره در جمع بازیکنان League of Legends ببینیم. "

البته خب طبق انتظارات دسترسی همه بازیکنان قطع نشده و عده‌ای می‌توانند با تغییر IP خود به بازی دسترسی پیدا کنند. ولی خب این تقریبا اولین باریست که دسترسی به یک بازی مستقیما به خاطر تحریم‌ها قطع می‌شود.

نظر شما چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.