سرانجام پس از نزدیک به یک دهه انتظار (بدون احتساب ریبوت 2013 که ربطی به سری اصلی نداشت)، شاهد انتشار نسخه جدیدی از بازی Devil May Cry 5 توسط کارگردان نسخه‌های دوم، سوم و چهارم آن هستیم. با معرفی این بازی در E3 سال گذشته، طرفداران بسیار هیجان‌زده شدند و به‌نظر با همان گیم‌پلی و مبارزات کلاسیک و خوش‌ساخت این سری روبه‌رو بودیم. حال باید دید آیا این همه سال صبر ارزشش را داشته و بازی توانسته در حد نام این فرانچایز بدرخشد؟ در ادامه با نظرات و نمرات برخی منتقدین جهان همراه باشید.

Twinfinite: 100/100

"شاید انتظار بین Devil May Cry 4 و Devil May Cry 5 طولانی بوده باشد، اما واقعا ارزشش را داشت. این بازی از فرمول این سری منحرف نمی‌شود و اتفاقا آن را تا حد درخشانی اصلاح می‌کند که پر است از استایل و روحیه. تجربه Devil May Cry 5 برای طرفداران و دوست‌داران سبک اکشن اجباری است."

IGN: 95/100

"پاسخ به این سوال که کدوم نسخه از Devil May Cry بهترین است، با Devil May Cry 5 بسیار آسان‌تر شده است. در این نسخه شاهد بهترین مبارزات در کل سری هستیم، داستان کاری عالی در ایجاد تعادل میان 3 شخصیت اصلی خود انجام داده و به داستان مرموز خود سرعت می‌بخشد و همچنین درجه‌های سختی قابل آزادسازی، تعداد حیرت‌انگیز تکنیک‌ها و محتوای دانلودی Bloody Palace که در آینده منتشر می‌شود، ارزش تکرار Devil May Cry 5 را بسیار بالا می‌برند. خوشحالیم که برگشتید، دانته و نیرو."

PardisGame: 95/100

"بازی Devil May Cry 5 یک تجربه‌ی لذت‌بخش و به یاد ماندنی است که در حین وفاداری به ریشه‌های خود، با توجه به استانداردهای جدید بروز شده و نه تنها می‌تواند طرفداران قدیمی و دیرینه‌ی خود را راضی نگه دارد، بلکه درها را برای جذب مخاطب‌های جدید کاملا باز می‌گذارد. در DMC V بیش از پانزده ساعت سرگرمی هیجان‌انگیز و جذاب همراه با داستانی درگیرکننده با شخصیت‌های دوست داشتنی در انتظارتان می‌باشد که البته با وجود ارزش تجربه‌ی مجدد بالا، این زمان می‌تواند بسیار بیشتر هم باشد! شاید DMC V موفق به گسترش مرزهای دنیای بازی و ژانر خود نشده باشد، اما قطعا یکی از بزرگترین و بهترین بازی‌های Hack & Slash نسل هشتم محسوب می‌شود و در تجربه آن هرگز درنگ نکنید!"

Gamespot: 90/100

"Devil May Cry 5 ثابت می‌کند که این سری همچنان می‌تواند بدون به‌خطر انداختن سنت‌های قدیمی و طولانی مدت این فرانچایز، درخشان و نوآورانه و تخیلی باشد."

Game Informer: 85/100

"Devil May Cry 5 با وجود تمام مشکلات در بخش روایت داستانی، بسیار تجربه لذت‌بخش و سرگرم کننده‌ای است. مبارزات آن انفجاری و سریع بوده و کات‌سین‌های آن لحظات خنده‌دار زیادی دارد. طرفداران Devil May Cry 3 و 4 قطعا از این عنوان لذت خواهند برد. Capcom به عناصر پایه‌ای که من همیشه از آن‌ها لذت می‌بردم برگشته و این کار را با استایل قابل توجه سطح بالای سری اجرا می‌کند. با این حال، تغییرات این نسخه و اضافات هسته تجربه، موارد مثبت این سری را بهبود نمی‌بخشند و بیشتر شبیه مانع هستند تا قدم رو به جلو."

Stevivor: 70/100

"مردم برای مبارزات به سمت این فرانچایز می‌آیند و با وجود نقص‌های ریز، Devil May Cry 5 در این بخش بهترین‌ است. من هنوز بازی ساخته شده توسط Ninja Theory را ترجیح می‌دهم و امیدوارم ادامه‌ای از آن را ببینیم. من قطعا قدردان برداشت‌ها و ایده‌های جدید این فرانچایز محبوب هستم."

TrueGaming: 70/100

"Devil May Cry 5 به همان اندازه که نکته مثبت دارد، شامل نکته منفی هم می‌شود. گرافیک خوب، موسیقی خارق‌العاده و ایده‌های جدید گیم‌پلی در دریای داستان ضعیف و نه چندان جالب و تجربه‌ای تکراری غرق می‌شوند و تجربه‌ای متوسط را به طرفداران ارائه می‌دهد."

متای بازی در Metacritic براساس 36 نقد: 88