Menu

رقابت 146 بازی در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران

146 بازی برای رقابت در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران ثبت‌نام کردند.

براساس اعلام دبیرخانه هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران، پس از دو بار تمدید مهلت ثبت‌نام، در نهایت 146 بازی برای رقابت در این جشنواره ثبت‌نام کردند.

براساس این گزارش از میان 146 بازی رسیده، 111 بازی شمال بازی‌های جدید منتشر شده در سال جاری می‌شوند که برای بردن جوایز جشنواره در بخش اصلی، به ویژه جایزه صد میلیونی بهترین بازی سال، با هم به رقابت می‌پردازند.

در بخش موردانتظارترین بازی که امسال به جشنواره اضافه شده است نیز 27 بازی شرکت کرده‌اند. در این بخش مردم با تماشای تریلر بازی‌هایی که قرار است در آینده عرضه شوند، جذاب‌ترین و موردانتظارترین پروژه را انتخاب می‌کنند.

بهترین به‌روزرسانی نیز، دیگر جایزه‌ای است که در این دوره برای نخستین بار به جشنواره افزوده شده است. در این بخش بازی‌هایی که در گذشته منتشر شده و اخیرا یک به روزرسانی بزرگ داشته‌اند امکان رقابت خواهند داشت. 8 بازی نیز برای حضور در این بخش ثبت‌نام کرده‌اند.

از مجموع این 146 بازی، 124 بازی روی سیستم عامل اندروید، 3 بازی روی سیستم عامل iOS و 19 بازی ویژه رایانه‌های شخصی است.

از نظر تعدد نیز حدود نیمی از آثار یعنی 74 اثر از استان تهران ارسال شده است. ژانر تفننی نیز با 33 بازی، بیشترین ارسالی را داشته است.

برای اطلاعات بیشتر درباره هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران می‌توانید به سایت این رویداد به نشانی irangamefestival.ir مراجعه کنید.